"HALONEN JOHTI PELON ILMAPIIRILLÄ"

Onko uutinen kovinkaan suuri yllätys asioita seuranneille, sillä kärttyisältä luutamummolta oli odotettavissa välitöntä palautetta mikäli asiat ei sujuneet hänen mielensä mukaan.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092617530923_uu.shtml
16124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Haha, kokoomuslaisen juttuja, voi tunkea suoraan roskakoriin.

Äänestä

Luulen että Niinistökin osaa olla aika tyly välillä, ainakin itketti aikoinaan kuulemma naisministereitä.

Jopa Putin vaikutti hermostuneelta Niinistön seurassa, toivottavasti Niinistö ei itkettänyt Putinia...

Obamaa Niinistö kuulemma nauratti, hyvä ettei häntä sentään itkettänyt...

Äänestä

taas alkaa seuranta-, ilmianto politiikkaa noudattaa,
jos emme sitä halua niin emme äänestä nykyisiä
hallituspuolueita ensi vaaleissa.

Äänestä
  • Kylläpä otti syvämmestä!
    Paljo oo elämäin aikana hirvityksiä nähny, mutta en vielä tuollasta.

    Äänestä

  • samalla tavalla ne on kaikki pressat raivostuneet kuka enemmän ja kuka vähemmän, mutta pahin esimerkki diktaattorimaisista otteista lienee Kekkonen omana aikanaan.

    Äänestä

Pentti hoiti "hommansa" huonosti - siitä kärttyisyys

Äänestä
  • Pentti itse kylläkin näytti jäykistyneen ilman sinisiä pillereitäkin, eikä mikään ihme.

    Äänestä

Halosen voisi jauhaa minkkien ruoaksi. Kukaan ei jäänyt kaipaamaa ko. sossu terroristia.

Äänestä
  • Sinä ehkä vihaat häntä, moni muu ei vihaa.

    Monikin jäi varmasti kaipaamaan häntä.

    Ei presidentin tarvitse väkisin yrittää kaikkia miellyttää,
    en nyt kyllä ymmärrä miksi jotkut häntä noin kovasti vihaavat,
    ihme että herättää noin suuria tunteita, eihän hän mitään
    niin ihmeellistä edes tehnyt presidenttinä, ilmeisesti joitakin
    ärsyttää hänen pelkkä olemuksensa tai käyttäytymisensä tai
    sitten se että hän on ollut Setan puheenjohtajana joskus tai
    SAK:n lakimiehenä. Mutta olisi kiva tietää mikä tietty teko tai lausunto
    jonka hän on antanut nimenomaan presidenttinä ärsyttää erityisesti?

    En itsekään ole mikään Halos-fani, mutta noin voimakas viha hieman ihmetyttää...

    Äänestä

On sillä Pentillä lehmän hermot

Äänestä

Halonen on Setan ja SAK:n entinen kieroutunut sateenkaaridesanttipunikkikoira, joka on saatava vastuuseen tekemisistään.

Äänestä
  • Mikä petturuus? Siis missä tietyssä asiassa?

    Äänestä

  • Sää oot sairas etkä itse tajua.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Hyvä kun huomattiin. kirjoitti:

Onko uutinen kovinkaan suuri yllätys asioita seuranneille, sillä kärttyisältä luutamummolta oli odotettavissa välitöntä palautetta mikäli asiat ei sujuneet hänen mielensä mukaan.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013092617530923_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu