Voiko asua

en ikinä

En ymmärrä kuka voi asua Valkeakoskella paikka tympee
ja mitään mukavaa ei löydy

11

519

    Vastaukset 11

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KoskilainenNainen

      Ja tuolla asenteella pysykin kaukana Koskista, tervemenoa muualla valittamaan!

    • Pysy provo hiljaa

      Ei kannata vastailla provon viesteihin.

      • sjk..

        Haka ei pääse liigaan.


      • dasfdasf
        sjk.. kirjoitti:

        Haka ei pääse liigaan.

        ei niin, hienoa että sinullekin on se valjennut.


      • Koskilainen
        dasfdasf kirjoitti:

        ei niin, hienoa että sinullekin on se valjennut.

        Voin asua jos Sedu on muuttanut pois paikkakunnalta. En muuten, nykyään asustelen täällä Vesilahdessa ja pidän keskustan kämppää vuokralla.


    • Muukalainen muualta

      Olen ihan tyytyväinen, olen asustellut jo yli 15 vuoden ajan Viidennumeron parkkipaikalla tai lähitienoilla matkatöiden vuoksi noin 8 yötä/kuukausi, jos on tullut jotain kauppa yms. asiaa kaikki olen saanut hoidettua, tosin vähän sekavana Valkeakosken keskustaa pidän, en oikein vieläkään ole siitä tolkkua saanut mutta suurempia ongelmia ei ole tullut. Onko kaupunki sitten maantieteellisesti niin laaja että kaikki kaupunginosat ja palvelut ovat niin hajallaan että selvää kuviota keskustan kehittämisestä ei ole löytynyt, en tiedä.

      • Ohikulkija vain

        Viidennumeron parkkipaikka onkin hyvä paikka asustella.Siisti alue,jonka ylläpitoon satsataan voimakkaasti.Nurmikkoalueet leikattu,samoin rinteiden puusto hoidettu näyttäväksi.Myös asfaltointi huippuluokkaa.
        Kesäisin iltasella mukava istua vesibussilaiturilla (varmaan juuri uusittu)katselemassa auringonlaskua.
        Viihtyisä paikka,todellinen vetonaula Valkeakoskelle,suosittelen lämpimästi.


      • ei töitä
        Ohikulkija vain kirjoitti:

        Viidennumeron parkkipaikka onkin hyvä paikka asustella.Siisti alue,jonka ylläpitoon satsataan voimakkaasti.Nurmikkoalueet leikattu,samoin rinteiden puusto hoidettu näyttäväksi.Myös asfaltointi huippuluokkaa.
        Kesäisin iltasella mukava istua vesibussilaiturilla (varmaan juuri uusittu)katselemassa auringonlaskua.
        Viihtyisä paikka,todellinen vetonaula Valkeakoskelle,suosittelen lämpimästi.

        Eihän siellä ole töitäkään,eikö eilenkin joku tehdas
        vie hommat Tampereelle.Mutta kurjaa on Porissa ja Raumallakin.


      • ei olekkaan
        ei töitä kirjoitti:

        Eihän siellä ole töitäkään,eikö eilenkin joku tehdas
        vie hommat Tampereelle.Mutta kurjaa on Porissa ja Raumallakin.

        Töitä ei kohta ole Valkeakoskella kenelläkään,mutta työttömien armeija voi ihailla kauniita maisemia.
        Walki lopetti juuri muutamalta kymmeneltä työt ja Tervasaari pistää kohta varmaan ovet kiinni.
        Luulisi porukkaa riittävän Hakan peleihin,ainakaan ei työt estä menoa.


    • tää on niiiin tätä

      pakko asustaa.työ,lasten koulut yms pitää meitit täällä.Onneksi on isompia kaupunkeja lähellä! täällä kun pokkuroi jotkut leikki muusikot näytteliät. ja ainakin niiden vaimokkeet! suu vaahdossa haukkuvat ihmisiä jotka tekee töitä ja ostaa , maksaa talonsakkin itse .ei siihen ole tarvinnut entisen miehen / vaimon rahoja! puhuu palpattaa kiertäen totuuksia! samalla viivalla ovat kun muutkin mut kulissit pitää pitää! eikä niillä naamoilla nyt sopis ylpistyä =D hoitais ny edes perheen lapset itte!

    • nähty on

      turhaa maikeilua ja leveilyä koskissa on !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. Haluatko enää mitään?

      😜
      Ikävä
      76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe