Voiko asua

en ikinä

En ymmärrä kuka voi asua Valkeakoskella paikka tympee
ja mitään mukavaa ei löydy

11

509

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KoskilainenNainen

      Ja tuolla asenteella pysykin kaukana Koskista, tervemenoa muualla valittamaan!

    • Pysy provo hiljaa

      Ei kannata vastailla provon viesteihin.

      • sjk..

        Haka ei pääse liigaan.


      • dasfdasf
        sjk.. kirjoitti:

        Haka ei pääse liigaan.

        ei niin, hienoa että sinullekin on se valjennut.


      • Koskilainen
        dasfdasf kirjoitti:

        ei niin, hienoa että sinullekin on se valjennut.

        Voin asua jos Sedu on muuttanut pois paikkakunnalta. En muuten, nykyään asustelen täällä Vesilahdessa ja pidän keskustan kämppää vuokralla.


    • Muukalainen muualta

      Olen ihan tyytyväinen, olen asustellut jo yli 15 vuoden ajan Viidennumeron parkkipaikalla tai lähitienoilla matkatöiden vuoksi noin 8 yötä/kuukausi, jos on tullut jotain kauppa yms. asiaa kaikki olen saanut hoidettua, tosin vähän sekavana Valkeakosken keskustaa pidän, en oikein vieläkään ole siitä tolkkua saanut mutta suurempia ongelmia ei ole tullut. Onko kaupunki sitten maantieteellisesti niin laaja että kaikki kaupunginosat ja palvelut ovat niin hajallaan että selvää kuviota keskustan kehittämisestä ei ole löytynyt, en tiedä.

      • Ohikulkija vain

        Viidennumeron parkkipaikka onkin hyvä paikka asustella.Siisti alue,jonka ylläpitoon satsataan voimakkaasti.Nurmikkoalueet leikattu,samoin rinteiden puusto hoidettu näyttäväksi.Myös asfaltointi huippuluokkaa.
        Kesäisin iltasella mukava istua vesibussilaiturilla (varmaan juuri uusittu)katselemassa auringonlaskua.
        Viihtyisä paikka,todellinen vetonaula Valkeakoskelle,suosittelen lämpimästi.


      • ei töitä
        Ohikulkija vain kirjoitti:

        Viidennumeron parkkipaikka onkin hyvä paikka asustella.Siisti alue,jonka ylläpitoon satsataan voimakkaasti.Nurmikkoalueet leikattu,samoin rinteiden puusto hoidettu näyttäväksi.Myös asfaltointi huippuluokkaa.
        Kesäisin iltasella mukava istua vesibussilaiturilla (varmaan juuri uusittu)katselemassa auringonlaskua.
        Viihtyisä paikka,todellinen vetonaula Valkeakoskelle,suosittelen lämpimästi.

        Eihän siellä ole töitäkään,eikö eilenkin joku tehdas
        vie hommat Tampereelle.Mutta kurjaa on Porissa ja Raumallakin.


      • ei olekkaan
        ei töitä kirjoitti:

        Eihän siellä ole töitäkään,eikö eilenkin joku tehdas
        vie hommat Tampereelle.Mutta kurjaa on Porissa ja Raumallakin.

        Töitä ei kohta ole Valkeakoskella kenelläkään,mutta työttömien armeija voi ihailla kauniita maisemia.
        Walki lopetti juuri muutamalta kymmeneltä työt ja Tervasaari pistää kohta varmaan ovet kiinni.
        Luulisi porukkaa riittävän Hakan peleihin,ainakaan ei työt estä menoa.


    • tää on niiiin tätä

      pakko asustaa.työ,lasten koulut yms pitää meitit täällä.Onneksi on isompia kaupunkeja lähellä! täällä kun pokkuroi jotkut leikki muusikot näytteliät. ja ainakin niiden vaimokkeet! suu vaahdossa haukkuvat ihmisiä jotka tekee töitä ja ostaa , maksaa talonsakkin itse .ei siihen ole tarvinnut entisen miehen / vaimon rahoja! puhuu palpattaa kiertäen totuuksia! samalla viivalla ovat kun muutkin mut kulissit pitää pitää! eikä niillä naamoilla nyt sopis ylpistyä =D hoitais ny edes perheen lapset itte!

    • nähty on

      turhaa maikeilua ja leveilyä koskissa on !

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      69
      2372
    2. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      251
      2367
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1558
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      41
      1395
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1357
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1329
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1230
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1019
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      999
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe