Linnajuhlat lopetetaan!

No ei mua haittaa mutta useimpia isänmaallisia haittaa. Aika kätevästi tämäkin traditio lakaistaan maton alle LIITTOVALTION tieltä, sehän ei ollenkaan enää sitten sovi kuvaan. Nyt saatii kätevästi syyksi linnan remontti vaikka todellinen syy onkin haudata juhalat vähin äänin unohduksiin !
757
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Linnajuhlat lopetetaan kannattamattomina!

Äänestä

niin pitäisi tehdä myös pressan viralle ja koko eduskunnalle,

pressalla ei ole mitään virkaa, mutta se tulee kalliiksi veronmaksajille.

eduskunta tyhmine päätöksineen ja avustajaarmeijoineen vasta
kalliiksi tuleekin.

Pressan virka on lopetettava ja eduskuntaan osaavat ihmiset,
"vastuuta kantamaan", nämä nykyiset tuhoaa suomen.

Äänestä

Sotaveteraaneja ainakaan ei enäää kutsuta sinne kuppiensa kanssa tutisemaan, ja kaatelemaan boolia vastalakatuille linnan uusille parketeille.

Kutsutaan Syyrian ja Somalian sodissa arpeutuneita tummia vetereaaneja seuraaviin juhliin.

Äänestä

hienot rouvat tahtoo tanssia.
esitellä hienoja vaatteita kun on hyvä tili millä ostaa kalliitavaatteita.

nämä 4tähdenpolitikot eivät uskaltaneet näyttää kotiaan.
kateudenpelossa hienoa on ylettömiin.
muuan korhonen näytti kerran eipä hältä puuttunut mitään.
oli kaikki maanja taivaanväliltä.

mitätön ei voi muuta sanoa kuin Jumala rangkaiskoon kutentahtoo.

Äänestä

Pelastakaa edes se Jennin lilanvärinen ilta-asu. Se on nätti, ja eräänlainen suomalinen klassikko.

Toivon että edes tämä asuste pelastetaan vaikka linna sitten romutettaisiinkin tarpeettomana pois.

Äänestä

Linnanjuhlissahan alunperin juhlittiin itsenäisyyttä,ennenkuin niistä tehtiin
pukujuhlat,
Eu,n myötä kun itsenäisyys on mennyt,menköön tuokin menoerä,säästetään,
ja oikeassa paikassa.

Äänestä

Kippari kaatuu ja uppoaa aina oman laivansa kanssa.

Pelkästään eliitin käytössä Linna nurin vaan, ja sen isäntä ylväästi muijinensa siinä sen mukana.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hdfh3473 kirjoitti:

No ei mua haittaa mutta useimpia isänmaallisia haittaa. Aika kätevästi tämäkin traditio lakaistaan maton alle LIITTOVALTION tieltä, sehän ei ollenkaan enää sitten sovi kuvaan. Nyt saatii kätevästi syyksi linnan remontti vaikka todellinen syy onkin haudata juhalat vähin äänin unohduksiin !

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu