Mielestäni enemmän maailmankansalainen nykyiseen presidenttiimme verrattuna.
Emerita Presidentti Halonen!
13
92
Vastaukset
- sillin tuoksua
Eiköhän tuo HALOSEN maailma pyöri enempi vaan SETAn ja sen ajatusmaailman ympärillä.
Naisvihamieliset paremminkin avohoitotapaukset eivät näköjään voi antaa anteeksi sitä, että Trja Halonen valittiin demokraattisesti kaksissa vaaleissa tasavallan presidentiksi. Voi voi.
- ....................
capt.cöpenick kirjoitti:
Naisvihamieliset paremminkin avohoitotapaukset eivät näköjään voi antaa anteeksi sitä, että Trja Halonen valittiin demokraattisesti kaksissa vaaleissa tasavallan presidentiksi. Voi voi.
Suomen huonointa presidenttiä äänestäneet eivät voi näköjään antaa anteeksi itselleen sitä, että heitä höynäytettiin uskomaan että halonen olisi joku kiva "muumimamma". Voi voi
- Pressa....
Presidentti Halonen oli aikaansa edellä. Vasta tänään oikeasti kiinnitetään niihin asioihin riittävästi huomiota, joita hän ajoi virkakautenaan, jopa aivan maailmanlaajuisesti.
Miettikääpä naisten tasa-arvoa erityisesti kehitysmaissa, seksuaalista tasa-arvoa ja tavallisen ihmisen toimeentuloa. Näitä asioita presidentti Halonen ajoi aikanaan ja nämä asiat ovat nykyisin enemmän esillä.
Muistakaa maailmanlaajuinen Naisten Pankki.- njet...
Ja ottipa tämä demari-tsuhna oikein Bushiakin kraivelista kii,,,,,
- cosmopolitrukki
Halonen ei sentään ole tietääkseni ateisti , joten se jo luo myönteistä vaikutelmaa.
Tarja Halonen kirjoitti: "Älkää ihmiset erotko kuitenkaan kirkosta". Maamme ensimmäisellä nais-presidentillä oli aivan erityisen hyvä vaikutus naisten tasa-arvoisuuteen meillä ja kauempanakin.
- näin on
16. He ovat napisijoita, kohtalonsa nurkujia ja vaeltavat himojensa mukaan; heidän suunsa puhuu pöyhkeitä, ja he mielistelevät ihmisiä oman etunsa tähden.
17. Mutta te, rakkaani, muistakaa nämä sanat, mitkä meidän Herramme Jeesuksen Kristuksen apostolit ovat edeltäpäin puhuneet,
18. sanoen teille: "Viimeisenä aikana tulee pilkkaajia, jotka vaeltavat jumalattomuutensa himojen mukaan".
19. Nämä juuri saavat aikaan hajaannusta, he ovat sielullisia, henkeä heillä ei o - SUOMETTUMISTA
HALOSESTA EI OLISI KOSKAAN TULLUT PRESIDENTTIÄ JOS KANSALTA EI OLISI AIKOINAAN PIMITETTY HALOSEN SETA HOMO KYTKÖKSIÄ .
- !!!!!!!!!!!
Monet varmaankin kärsivät myötähäpeää 12- vuotta.
- Ple!
Olisitko itse halunnut esim. Esko "Suomensyöjä" Ahosta presitentin?
Ymmärrä se tosiasia, ettei edes ollut realistista vaihtoehtoa Haloselle, niin ymmärrät sen, ettei myötähäpeää edes voi syntyä! - Toisella kerralla
Ple! kirjoitti:
Olisitko itse halunnut esim. Esko "Suomensyöjä" Ahosta presitentin?
Ymmärrä se tosiasia, ettei edes ollut realistista vaihtoehtoa Haloselle, niin ymmärrät sen, ettei myötähäpeää edes voi syntyä!oli myös realistinen vaihtoehto!
- EI ENÄÄN SETALAISIA
Ple! kirjoitti:
Olisitko itse halunnut esim. Esko "Suomensyöjä" Ahosta presitentin?
Ymmärrä se tosiasia, ettei edes ollut realistista vaihtoehtoa Haloselle, niin ymmärrät sen, ettei myötähäpeää edes voi syntyä!Joskus on valittava kahdesta huonosta se VÄHEMMÄN HUONO ja en kylläkään olisi kelpuuttanut NIINISTÖÄKÄÄN presidentiksi mutta ajatuskaan HOMO HAAVISTOSTA presidenttinä olisi ollut niin VASTENMIELISTÄ että voisin OKSENTAA
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad671242- 42901
Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että338709- 51661
- 111655
Anteeksipyynnöstä
Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän116646- 51638
Naiselle Kuuleppa Tämä
Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä38605- 76592
- 56574