Venäläiset varmaan lähtee mukaan uimahalliin jos niitä rupee täällä olemaan enempi niin ei tule niin kalliiksi
Vastaukset 6
- HOK ei tajua?
Juu, niin vastaus on yksityisrahoitteinen KYLPYLÄ yms. palvelut motarin varteen!
- Miten meidän käy?
Aivan, Venäläiset ostavat Suomesta maat, kiinteistöt ja yritykset. Ja muut maat myös nappaavat yrityksemme ja tuotteemme.
Täällä vaan mietitään, että miten pukeudutaan itsenäisyyspäivän vastaanotolle konserttitaloon, kun siellä ei tanssita ja tilaisuus alkaa aikaisemmin.
Haloo! Itsenäisyyttä ei kohta varmaan enää ole. - isohäntä
hierontapalvelut ja joku majoitus samaan
- Rahallasaajaautollap
No tulisi sitten se kylpylä jos ei uimahallia- kunhan tulisi edes jotakin!!!!
Venäläiset osaa kyllä vaatia palvelutasoa ja kylpylät on kyllä ehdottomasti käyntikohteiden kärjessä! - Miten meidän käy?
Sähkökään ei kohta ole omaamme. "Itsenäinen" maamme on kohta täysin muiden hanskoissa.
- Varjoiseltakujalta
Tähän asti Suomi mainostettu kapitalistiseksi ja markkinatalousmaaksi, niin yksityisten on huolehdittava uimahallista ja rakentamisesta.
Uimahalli ei täytä edes sosiaalista kriteeriä, kun muutenkin kunnilta halutaan haalia tuloja ja palveluja pois.
Ennen Neuvostoliiton köyhätkin kävi teattereissa ja kultuuritapahtumissa, mutta nyt
sekin harvojen ja valittujen saatavilla. Meillä on se jo kulttuuria, etteivät vähävaraiset jaloissa pyöri, eikä näkyvillä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1152403Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???371453Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha641995- 106983
- 71962
- 97878
- 48875
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76700- 70696
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik31686