Nummelanharjun salaisuus

Paljastus

Nummelanharjulla siellä missä ovat hiihdon "lähtö" ja "maali" pisteet, on haudattuna aarre, noin 60 000 euroa puhdasta rahaa. Aarre on haudattuna ihan sen valvojankopin viereen etelän suunnalle, tarkempia kordinaatteja en voi kertoa.
Aarteen hautasi aikoinaan syöpäsairas vanha mies, joka halusi ilahduttaa varoillaan tulevaisuuden Vihtiläisiä. Se on sieltä ihan vapaasti otettavissa, itse löysin tiedon vanhoista asiakirjoista. Rahaa en itselleni kaipaa, eikä aarteenetsintään oikein ole aikaakaan eikä viitsimystä.. mutta ajattelin nyt jakaa tiedon, jotta joku voisi käyttää tämän tilaisuuden hyödykseen, mieluiten joku hiukan vähävaraisempi, niin se aarteen hautaajakin tahtoi. Hän ei kuitenkaan halunnut lahjoittaa rahoja suoraan, koska hänestä mitään ei pidä saada suoraan nenän eteen.

4

564

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pera75

      Ei ole enää. Kävin hakemassa. Kiitos vielä sulle, kun kerroit. Uus auto jo tilauksessa.

    • Mitäs mä.

      Paljonko siellä niitä jemmoja on kun kävin eilen ja rahaa löytyi kuvatusta paikasta KIITOS vinkistä. KÖYHÄT KYYKKYYN.

    • hyväyritysjollekkin

      Aijjaa , oliko hakannu euroja jo ennen EU ta. Eli rahanväärentäjä on ollut.

    • Grahn

      Pärkkele, oon siellä nyt kaivanut kohta 2 kuukautta. Koiranpaskaa tullut vain esiin. Taisit puhua omiasi aarteesta.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka ei suostu laskemaan bensan hintaa

      Sanna laski esimerkiksi sähkön arvonlisäveron 10 prosenttiin, jonka Riiikka anosti 25,5 prosenttiin. Sannan aikaan bens
      Maailman menoa
      41
      2983
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      130
      2715
    3. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      187
      2620
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      196
      2285
    5. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      125
      1740
    6. Kristityt kastoiva alunperin upottamalla - upotuskaste annettiin vain uskoon tulleille aikuisille

      Raamatussa on käännösvirhe. Kaste tulisi olla upottaa veteen, jota kreikan sana baptizo tarkoittaa. Aluseurakunta kast
      Kaste
      458
      1179
    7. Nyt mä vihaan sua kyllä

      Jos sä oot oikeasti tämä takana! En ois ikinä susta uskonut! 😠☹️
      Ikävä
      85
      959
    8. Muslimiyhteisö jyrähti - Kova vaatimus Orpolle ILtalehti

      Eiköhän se ala olla aika pistää stoppi noille muslimien vaatimuksille Suomessa ? Ei Suomessa ole pakko oll
      Maailman menoa
      174
      874
    9. Mitä tekisit ensimmäiseksi??

      Jos hänet näkisit kahden kesken!!
      Ikävä
      45
      827
    10. Kievarin pöydät

      Minkä helvetin takia kievarissa on laitettu pöytä laulajan taakse. Siellä huutavat nuoret niin että et omaa ääntäsi kuul
      Suomussalmi
      15
      782
    Aihe