Ajetaan laivalla kohti ja hyökätään laumana kumiveneillä lautalle. Täähän ei ole muka merirosvousta?
ei muka merirosvoja?
hyökkäys,,.
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ei olekaan . Jkainen sen tajuaa, no ei ihan jokainen.
Totta kai voi vahindoniloisena sanoa että "mitäs läksit" Öuulis viimeistään Pussy riotin tapauksen jälkee tollonkin tajuavan että tuollainen teko on riskabeli, ei voi tietä kuinka tolkuton rangaistus seuraa.
Typeryyttä tai tietoinen riski, niin tai näi molemmista joutuu maksamaan. Se on sitte toinen juttu että se mistä rikoksesta syytetään ja rangaistuksen pitäisi olla jonkinlaisessa järkevässä suhteessa tekoon, siitä ei Venäjällä oo takeita.
15 vuotta maksimi järjetötä. Jos tuosta teosta voi saada max. 15 v. niin syytetään väärästä rikoksesta.
Lonkalta sanoisin että sakot,kenties jonkilainen vahigonkorvaus jos on aiheitettu vahinkoa, ja ulos masta ja porttikielto Vänäjälle määräajaksi.
Jänskää oli että Putin saloi että hänen milestään ei ollu kyse merirosvouksesta. Eihän niillä ollu aseita ei mittäänn mahkuja saada lautta haltuunsa.
Suomi ei voi vetää asia poliittiselle tasolle, koska silloin se avaisi Venäjälle saman mahdollisuuden ja sitä emme halua kuten lapsikiistojen kohdalla huomasimme.Virkamies tsolla voidaan olla yhteydessä ja yrottää vaikuttaa minkä pystyy.
Katotaan ensin mikä se lopputulos oikeudessa on.
Venäjä on tiukallalinjalla kuin Israel, joka tappoi 9 turkkilaista kun avustuslaiva pyrki viemää lastia palestiinalaisille. Ylireagointi on hemmetin alakanttiin sanottu siitä teosta.
Putin oli hyvin maltillinen Pussy Riotin tapauksessa ja vielä anteeksiantavaisempi näiden Greenpeace-aktivistien suhteen - mutta ei presidentin sovi liikaa vaikuttaa oikeusprosessiin, kuten eilen totesin. Venäjän yleinen mielipidekin on monessa kysymyksessä jyrkempi kuin Putin.
toivottavasti 15v
Juoksutettiin lankulta, tai vedettiin raakaan!
Myötäili merirosvoa.. Vain mieltään osoitti..
Kumiveneellään Venäjän rajavartioston venettä päin. Halusivat hukuttaa ne!
Hyökättiin haruksin ja kiivettiin.. Olikohan merirosvolippua?
Piiperöillä, kun on housussa!
Mielestäni Venäjän ympäristöpolitiikka on osaltaan aivan häpeällisessä tilassa. Mutta tällainen huliganismi ei ole oikea tapa vaikuttaa siihen. Inhottavaa että länsimainen media ruokkii huomionkipeiden nuorten ihmisten typeryyksiä julkistamalla aina kaiken.