Täällähän me työttömät asiantuntijat

olemme taas koolle,nyt ihmettelemme tapaus hirvisaarta oikein urakalla.Minullakin ne päivät kuluvat vaan ihmetellessä kaikkea,olen hävinnyt vetonikin siitä että persut hajoaa,jo moneen kertaan.

Mutta ihmetellään
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

No hel-vetti kun ne persut ei ole vieläkään hajonneet.

Äänestä

Kovia vaalitappioita on ennustettu jo vuosikaudet ja puolueen hajoamista myös. Miten on käynyt? Vaalit menneet hyvin kerta toisensa jälkeen. Eurovaaleissakin menee hyvin, katsokaapa vain.

Äänestä
  • Pantii poika hakee lisää lasolia.. Kohta kumpuaa persuvastasta-avausta lisää-.-..

    Äänestä

  • Niin että hyvinkö on mennyt? Koko Suomen Soinin halusi presidentiksi reilusti alle 10 prosenttia äänestäneistä, edelle menivät Haavisto ja Väyrynenkin - omatkin inhosivat Soinia niin, etteivät halunneet hänestä presidenttiä. No sitten uhottiin kuntavaalien jytkystä: kannatus jäi reilusti eduskuntavaalien kannatuksen alle eli 12 prosenttiin. Soinillakin oli telkkarissa aidosti leuat kengällään, kun vaalitulos tuli selvisi.

    Persujen kannatus on ollut reilussa laskussa jo pitkään ja Sipilän keskustan menestys syö siitä vielä reilun osan ennen eduskuntavaaleja. Puolueen hajoaminenhan on käynnistynyt - mitä muuta on merkitsee omien kansanedustajien erottaminen puolueesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kansa kysyy? kirjoitti:

olemme taas koolle,nyt ihmettelemme tapaus hirvisaarta oikein urakalla.Minullakin ne päivät kuluvat vaan ihmetellessä kaikkea,olen hävinnyt vetonikin siitä että persut hajoaa,jo moneen kertaan.

Mutta ihmetellään

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu