tyttöjen isku

kysyjä

moi!
Eli tämä ketju on tämmönen kaikille ihmisille oleva kysymys ketju. Olen 12 vuotias poika ja olen ihastunut yhteen meiän luokkalaiseen tyttöön. Haluisin nyt tietää et onko jollain kokemusta miten saa tytön ihastumaan itseensä tai tietämään että onko tämä kiinnostunut minuun. Vähän tietoa minusta. Olen hiukan ujo mutta lopulta oman käsitykseni mukaan ihan mukava ja rauhallinen. Harrastan airsoftia ja pidän pelottavista jutuista. Pidän myös urheilusta. Televisiossa pidän tutkinta ohjelmista, dokumenteista ja esim huutokaupan metsästäjistä. Myös komediat ovat hyviä. Tietokoneella pidän minecraftista ja sotapeleistä. Sitten mitä tiedän tytöstä. Hän on hyvin ujo mutta pohjimmiltaan mukava ihminen. Hän ei kiusaa ketään ja on kohtelias. Hän on kotoisin norjalta mutta muutti suomeen. Nyt vaan vinkkejä pojilta ja työiltä molemmista näkökulmista mielellään. Kiitos jo etukäteen.

4

169

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • :3 Omg

      Yritä olla kohtelias sille tytölle! Jos vaikka välkkisin jos juokset sen ohi nii sanot jotain mukavaa! Esim: Moi! Mitä kuuluu? tai jotain sellasta! os se vaikka pudottaa kynän tai kumin tai jotain nii nosta se ja anna sille! Jos se sanoo kiitos nii oo sille sillein '' joo, ei mitää '' Ja oo kiltti nii sit se saattais tykätä sust :) Mul kävi sillein yhen pojan kaa ♥ Istun sen vieressä matikan tunnilla ja me va nauretaan :) Yrit olla viihdyttävä jos istut sen vieressä tai jotain! Sit puhu sen kanssa kivoista asioista esim: Mitä teit viikon loppuna? :3 Mut tee tehtäviä myös ja kuuntele opettajaa! :) Ja jos se tuijottaa sua tuijota takas! Ja ruokalassa voit kattella sitä ;) Sit jos se näkee sun kattovan sitä nii ne aina kääntää pään jos niistä tuntuu ihanalta et poika kattoo ;) En sit oo aivan varma toimiiko tää mun juttu teille. Ja hei... Kaikki tytöt ei suostu jos sanot tekstiviestillä jotain '' ALAX OLEE? '' Nii kannattaa sanoo vapaa ajalla sillee '' Hei ( sen tytön nimi ) haluisitko sä seurustella mun kaa? '' Jos aijot pyytää sitä seurustelemaan ;)

      Onnee sulle

    • Jappervokki

      Näe hieman erityisvaivaa hänen vuokseen, niin hän kyllä huomaa sen ja osaa arvostaa sitä. Opettele tervehtimään norjaksi: "Hei! Hvordan går det med deg?" eli lausuttuna "Häi! Vuurdan goor de me dei?" Painota går:ia jos osaat. Korrekti vastaus tähän kysymykseen on "Bare bra. Og med deg?" eli "Baare braa. O me dei?" ja vastaus siihen "Bare bra." riippumatta siitä, miten oikeasti menee.

    • kysyjä

      kiitos vinkeistä. vähän on ehkä meidän luokan olosuhteisiin ja luokkakavereitteni ajatuksen kulkuun soveltumattomia vinkkejä... no ehkä välitunnilla jotain voisi kokeilla.

    • joskus ujo

      Koska tyttö on ujo, nii yritä saada se tunteen olonsa turvalliseks :) Silloin tyttö vapautuu sun seurassa pikku hiljaa. Naurata, pyydä apuu, auta jos tarttee apua.. Alota hitaasti pikku hiljaa ettei tyttö säikähdä :) ite olin ihan sairaan ujo tossa iässä joten yhtäkkinen huomio ois saanu vaa sulkeutuun. Ota eka kontaktia sen kavereihin ja sit siihen, mut kohtele sitä tyttöö erityisemminen ku niitä sen kavereita :) ja sit ku se alkaa rentoutuu nii pyydä vaik ulos :) Kysyt haluisko se tehä sun kans joku päivä jotai tms :)

      mut tiivistys:
      ole kohtelias
      saa tyttö hymyileen ja nauraan
      älä ole ääliö (ei ääliömäistä käyttäytymistä)
      Osoita kiinnostusta mut älä aja nurkkaan liialla läheisyydellä :)

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      127
      1904
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      100
      1660
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      56
      1246
    4. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      52
      1131
    5. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      31
      988
    6. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      47
      886
    7. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      51
      883
    8. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      42
      837
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      820
    10. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      798
    Aihe