Kuka noita "Jeesus tulee oletko valmis"-lappuja liimailee ympäri kyliä?
Helluntailaiset vai joku muu paikkojen sotkija?
JEESUS TULEE ...
5
58
Vastaukset
- S.Holmes.
Jäljet johtavat sylttytehtaalle...
- kannattaavaroa
Jehovantodistajat .. Kannattaa varoa.
- Jeesus pelastaa !
Mä en tiedä, kuka noita lappuja liimailee 'Jeesus tulee, oletko valmis'. Ilmeiseti uskovaiset.
"Helluntailaiset vai joku muu paikkojen sotkija?"
Pääkaupunkiseudulla tuollaiset joihinkin pylväisiin ja seiniin kiinnitetyt laput eivät sotke paikkoja. Paikkoja sotkevat roskaajat. Tuskin on oikein syyttää helluntailaisia ympäristön sotkijoina.
On oikein julistaa evankeliumia sekä sanoin että teoin.- onko näin?
Sinua ei sit varmaan myöskään häiritsisi jos kotikylässäsi olisi lappuja jossa lukee "Allah on Suuri" tai "Saatana tarkkailee sinua"?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t897179- 353801
- 453370
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402532- 412302
- 2072282
- 1222202
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292119Mietin tässä T....
Oletko jo kesälomalla.?Keli on ihanaa, ja sinä nautit veneilystä.... Edelleen käyt mielessä.... En ole unohtanut sinua..241868- 401779