Pentti Linkolasta on tullut JT

istua nököti kiltisti konventissa alusta loppuun ja katsoi kaikki R paikat, sekä viipyi konv jälkeen ystävien kanssa rupatellen .. monet tiet tutkinut ja viimein löytyi se OIKEA
3282
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vai onko ainoastaan kiinostunut?

Äänestä

Jehovantodistajuushan on toisaalta linkolalaisuutta sivuava aate. Siinä missä Linkola pitää demokratiaa turhana ja ihannoi kansallissosialismia, Jehovan todistajat vannovat teokratian nimeen ja odottavat harmagedonia, maailman suurinta puhdistusta.

Jehovantodistajuus voisi siis hyvinkin sopia Linkolalle.

Äänestä

Lahko, todistajat, on myös kertonut että Michael Jackson oli todistaja, samoin joku tv-esiintyjä.

Tuolle Linkolalle on vaikea keksiä uskottavuutta. Hänellä ei ollut sellaista elämänmuutosta, vai mikä se olisi, kuin edesmenneellä Olavi J Mattilalla

Äänestä

Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


silminnäkijä kirjoitti:

istua nököti kiltisti konventissa alusta loppuun ja katsoi kaikki R paikat, sekä viipyi konv jälkeen ystävien kanssa rupatellen .. monet tiet tutkinut ja viimein löytyi se OIKEA

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu