DEMAREISTA EI SIIHEN VIRKAAN ENÄÄ OLE ! Urpilainen on ollut Sdp:n puheenjohtajana nyt kaksi ja puoli vuotta, ja koko sen ajan häntä on vaivannut sitkeä imago-ongelma. Hänen kaudellaan Sdp on käynyt kahdet vaalit ja hävinnyt molemmat. Kevään eduskuntavaaleissakin uhkaa käydä huonosti.
Aho, Vanhanen, Kiviniemi, kuka
pääministeriksi ?
1053
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Väyrynen unohtunna ?
velka Väyryselle on maksamatta..
keskusta on patelle velkaa ?
ei muuta !
pate on brysseliin velkaa? jäi kananmunat maksamatta.
Olliakin !
ehdokkaita 1
unohtunna !
Suomelle on kauhistus, jos kepulaisille taas äänestäjät antavat mandaatin pääministeripuolueeksi. Miten nuo kepulaiset kehtasivat Liisa Hyssälän johdolla järjestää valtion eläkeläisten eläkerahat Valtiokonttorista sinne Kevaa:n? Nyt lehtien otsikot irvistelevät sillä, että Kelan johtoroikka ystävineen tekee viikon Etelä-Koreaan ja Honkongiin. Matkalle osallistuu Kevan hallitus yhtä lukuun ottamatta sekä Kevan valtuuskunnan puheenjohtaja ja varapuheenjohtaja. Kevasta on mukana myös yhdeksän henkilöä ja delegaatioon kuuluu yhteensä 19 henkilöä.
Kevasta ilkutaan, että toistaiseksi matkan toteutuneet kustannukset ovat noin 150 000 euroa, mutta se ei ole lopullinen hinta, koska siihen tulee vielä lisäkuluja.
Reissun maksaa Keva - eli toisin sanoen se kustannetaan suomalaisten eläkerahoilla eli MEIDÄN RAHOILLA. HÄRSKIÄ PELIÄ ja eikös tuo kokoomuksen Sampsa Kataja häärää pääpäsmärinä tänä päivänä siellä KEVA:ssa ja varmaan muut kuuluvat sitten kepulaisten etupiiriin.
onkaan sisäministerinä ?