Olen muuttanut helsingistä Karkkilaan ja kysyisin puskaradiolta mielipiteitä karkkilan varaosa ja korjaamo palveluista.
Mistä kannattaa osat ostaa ja toisaalta missä kannattaa autoa huoltaa,vaikka käynkin edelleen pääkaupunki seudulla,niin ajattelin käyttää paikallisia palveluita ,varsinkin,kun asun täällä nyt..
Karkkilan varaosaliikkeet
29
6029
Vastaukset
- teeseitsemies
Kalatien autokorjaamo on ainakin halpa ja muutenkin kiva paikka.
Sijaitsee kolisevan tiellä autokehän takana.
Varaosamyyntiä ei ole ,hommaa kyllä tarvittavat osat. - karkkilanvaraosa
Karkkilanvaraosassa huoltopalvelut ja varaosien myynti hyvin toimivaa
- gay4
Moilanen pitää nyt neitseellisen persereikänsä kurissa ja ryömii takaisin sinne homo perseeseen mistä on ulos pullistunut.
- vesiiippa
Parhaat palvelut olen aina saanu Karkkilan Varaosan pojilta!
Varaosahinnat kohdallaan ja työt sujuu nopeasti ammattitaidolla.
Ei ole tarvinnu saman asian takia huollossa uudestaan käydä.- o-halen
vesipiippa¨¨ilmeisesti lafkan omistaja.
- Anonyymi
Karkkilan Varaosan molemmilla asiakaspalvelijoilla on menopaussi ollut jo pidemmän aikaa. Tukekaa siis niitä naisiksi muuttuneita lässyttäjiä!
- Hyviä ovat
Vain hyviä kokemuksia itselläni juuri noista molemmista eli Kalatie sekä Varaosa. Molempia voin suositella!
- Nissanisti
Kalatien autosta hyviä kokemuksia. Karkkilan Varaosasta en voi sanoa samaa.Kaksi kertaa pettynyt. Se saa riittää.
- luxe
Nyt kaksi kertaa vahvasti Karkkilan varaosaan pettynyt Saa riittää.
- Kunniaton
Itsellä saa myös Karkkilan varaosa riittää. Asiakaspalvelu aika nollissa ongelmatilanteissa, eivät myönnä omia virheitään.
- petrelll
Karkkilan varaosan työn laatuun pettynyt. Takuu 0
- Petett
Kalatien auto. Auto kehän takana. On paras. Sekä Karkkilan varaosa liike teollisuus kylässä. Älä missään nimessä mene Haapalassa olevaan autokorjaamoon. Kallista ja epärehellistä toimintaa.
- tokoi1
Kalatie ja Stigell ovat ehdottomasti parhaat. Muita ei kannata edes ajatella.
Suuri harmin on myös se että Karkkilan varaosaliikkeet eivät ole auki lauantaisin jolloin työssä käyvät ihmiset voisivat asioida niissä. - Asiakass
Karkkilan Varaosa selkeästi alueen ykkönen palvelussa ja asiantuntevuudessa.
- satunnainenaasiakas
Ei ainakaan palvelussa. Palveluksessa olevat ylimielisen oloiset nuoret jannut eivät edes tervehdi tai kiinnitä asiakkaaseen mitään huomiota. Palvelua saa ainoastaan liikkeen omistajalta sukunimi A:lta. Aina. Ja on muutenkin todella mukava kaveri! Palvelua saattaa myös saada omistaja sukunimi L:ltä, päivästä, tuurista ja kuun asennosta riippuen. Joskus silmin nähden, on hänellä vähän "huonompia hetkiä" jolloin asiakkaan kohtaaminen on haasteista.
- 3535
satunnainenaasiakas kirjoitti:
Ei ainakaan palvelussa. Palveluksessa olevat ylimielisen oloiset nuoret jannut eivät edes tervehdi tai kiinnitä asiakkaaseen mitään huomiota. Palvelua saa ainoastaan liikkeen omistajalta sukunimi A:lta. Aina. Ja on muutenkin todella mukava kaveri! Palvelua saattaa myös saada omistaja sukunimi L:ltä, päivästä, tuurista ja kuun asennosta riippuen. Joskus silmin nähden, on hänellä vähän "huonompia hetkiä" jolloin asiakkaan kohtaaminen on haasteista.
samaa mieltä
- Anonyymi
satunnainenaasiakas kirjoitti:
Ei ainakaan palvelussa. Palveluksessa olevat ylimielisen oloiset nuoret jannut eivät edes tervehdi tai kiinnitä asiakkaaseen mitään huomiota. Palvelua saa ainoastaan liikkeen omistajalta sukunimi A:lta. Aina. Ja on muutenkin todella mukava kaveri! Palvelua saattaa myös saada omistaja sukunimi L:ltä, päivästä, tuurista ja kuun asennosta riippuen. Joskus silmin nähden, on hänellä vähän "huonompia hetkiä" jolloin asiakkaan kohtaaminen on haasteista.
Juurikin noin, erittäin huonoa palvelua Karkkilan Varaosassa.
- Selhurst
Motoranta on hyvä.
- Anonyymi
Yhdyn edellä mainittuihin kommentteihin Karkkilan Varaosa liikkeen ammattitaidottomasta työskentelystä, koskien erityisesti esimies asemassa olevia henkilöitä. Erittäin röyhkeätä toimintaa ja mikä oleellisinta omia virheitä ei osata tunnustaa. Hametta päälle kyseisille henkilöille! Ja kiertäkää kyseinen paikka kaukaa!
- Anonyymi
Karkkilan Varaosassa ei ainakaan kannata autoaan huoltaa, tulee puolivalmisteena takaisin ja lasku on tietenkin täysmääräinen. Liikeideana on ilmeisesti töykeä asiakkaiden vedättäminen palvelun sijaan.
- Anonyymi
Karkkilan Varaosassa saa ainoastaan huonoa palvelua.
- Anonyymi
Töykeää ja epäeettistä toimintaa Karkkilan Varaosassa!
- Anonyymi
Karkkilan Varaosan toiminta on suoraan Kummelin sketsistä!
- Anonyymi
Karkkilan varaosan tyyppi (A) myi takavuosina kaverille auton, jonka mittaria oli ruuvailtu ja auto oli muutenkin paska. Kun kaupan purku ei onnistunut, kaveri otti pari isokokoista bodaria mukaan ja lähti vetämään turpaan, mutta pahaksi onneksi liike oli juuri silloin kiinni. Turpaanvetohanke taisi jäädä siihen.
- Anonyymi
No kyllä täällä Helsingissäkin on hyviä varaosaliikkeitä - ei siis vain Karkkilassa.
Terveisin, kilpailija - Anonyymi
No kyllä Keravallakin on - ei vain pääkaupunkiseudulla...
Esim. Motonet löytyy - --- kohta myös Järvenpäästä - -joten Helsinki voi pitää tunkkinsa. - Anonyymi
Motoranta👍👍👍
- Anonyymi
no nyt ne karkkilan varaosan tunarit ovat luovuttaneet käyttäjätunnuksensa ja salasanansa jollekin hakkerille ja ihmisten tietoja urkittu niiden avulla. Älkää nyt autoja sinne viekö korjattavaksi, luovuttavat nekin eteenpäin vielä
- Anonyymi
Karkkilan varaosa kannattaa jättää omaan arvoonsa, mokanneet käyttikset ja salasanat jollekin ulkopuoliselle, siitä oli uutisissakin
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja17222237Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant739440Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.287421Onko rajojen kiinnipitäminen ihmisoikeuksien vastaista?
Maahanmuutosta puhutaan usein niin kuin kyse olisi vain numeroista ja rajoista. Kyse on kumminkin ihmisistä, jotka halua3236619Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va796291SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1805904Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot334920HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.944565Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm974319"Rauhanomainen" miekkari hesassa: "Eläköön aseellinen vastarinta" - lakana
Kyseessä on Suomen Palestiinalaisten yhdistyksen viime perjantaina järjestämä ”Hiljainen kynttiläkulkue Palestiinalaiste1153770