Onko Suomeen tunkeminen elelemään sosiaalietuuksilla ja rikoksia tekemään maahanmuuttoa? Tyhmien ja lapsellisten hyväksikäyttöä Se on. Onneksi Suomenkin päättäjät alkavat heräillä tästä hullutuksesta,Suomeen ei ehdi tulla esim. ruotsin kaltaista maahanmuutto painajaista.
luojan kiitos
Suomalainen -SF
2<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko jotain perustelua sille, ettei ehdi tulla?
Jopa ruotsissa alkavat rahat ja resurssit loppua, Suomi on paljon ruotsia köyhempi valtio, täältä loppuvat rahat ja resurssit jo paljon ennen todellista maahanmuutto painajaista. Suomessa joutuvat kohta mamutkin menemään töihin tai tippuvat sosiaalietuudet minimiin, silloin viedään mamua tukkasuorana pois Suomesta.
Lisäksi kaduilla puhutaan aivan avoimesti että kohta alkaa maahanmuuttajiin tulla osumaa oikein kunnolla.
Rimpula somalikin huomaa ettei hän olekkaan lihaksikas katujen valtias vaan onneton ruipelo nokipiikki josta yksinään ei ole yhtään mihinkään, tosin senhän jo kaikki Suomalaiset tietävät.