Onko veltto Virtanen eduskunnan turhin?

Elääkö hän vielä? Ei ole kuulunut baskeripäästä mitään moneen vuoteen.
7106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Paas vähän varttoen. Pian tulevan vuodenvaihteen jälkeen käynnistyy eduskuntavaalikamppailu. Edustaja Pertti veltto Virtanen on Vihreät puolueesta. Hyvänä esiintyjänä P.V näkyy pian taas eri medioissakin.

Äänestä

Ei. Ainakin hallituspuolueista yli puolet on turhia ja loput vahingollisia.

Äänestä

Tekevätkö toimittajien jutut kansanedustajasta tärkeän?

Äänestä
  • Yksipuoluejärjestelmässäkin on omat haittansa. Kiinassa kuuluu olevan 2 miljoonaa nettipoliisia valvomassa internetin käyttöä.

    Äänestä

  • Joillakin tuntuu olevan ihan iki omia "aisankannattajia".

    Äänestä

Ei sentään pärjää jani toivolalle turhuudessa.

Äänestä

Kyllä Veltto ainakin Hervannan Lidlissä käy alvariinsa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vielä veltompi kirjoitti:

Elääkö hän vielä? Ei ole kuulunut baskeripäästä mitään moneen vuoteen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu