Autonomisen Suomen Johtaja, kansamme valo, Isä Vladimir vaatii autonomisen Suomen nukkeministeri Heidi Hautalan välitöntä erottamista slaavilaisuuden tohtori Jussi Halla-ahon suulla.
Syyte: antisuomettuneisuus
Tuomio: gulag
Syyte: antisuomettuneisuus
Tuomio: gulag
Vastaukset 15
Vanhimmat
Soini toimii nykyisin Putinin käkenä Suomessa.
Saa töitä varmaan kohta Rosatomilta tai Gazpromilta.
K: Miksi Soini lähti kesken omaa presidentivaalikamppailuaan Azoreille?
V: http://yle.fi/uutiset/venajan_portit_kutsuvat_azorien_yrittajia/6821615
K: Miksi Soini vaati suomalaisilta veronmaksajilta 50 miljoonaa euroa yksityiselle venäläisomisteiselle (=> korealaisen bulvaaniyhtiön kautta) telakalle?
V: http://www.hs.fi/talous/Turun telakan asiakas rypee rahoissaan/a1362032366939
K: Miksi Soini marssii ulkomailla vähemmistöjä vastaan samaan aikaan kun Suomi painii talousvaikeuksissa?
V: http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288601214021.html
Soinin työnantajat ei tykkää homoista.
Onko Hautalan venäläisellä ukolla Putinia isompi pilli.
Suomen poliisi kiistää Soinin, Halla-ahon ja muiden putinilaisten valheet.
"Greenpeace-kohu: Poliisi ehdotti tutkinnasta luopumista
Helsingin poliisi kertoo, että se ehdotti itse Greenpeace-iskujen lievien rikosten tutkinnasta luopumista kustannussyistä. Vakavammat, vahinkoa tai vaaraa aiheuttaneet teot sen sijaan on tutkittu ja osin tuomittukin.
Valtio-omisteinen laivayhtiö Arctic Shipping teki jäänmurtajilleen tehdyistä iskuista vain yhden oman rikosilmoituksen, jonka se kuitenkin perui heti seuraavana päivänä.
Ympäristöjärjestö Greenpeacen suomalaisille jäänmurtajille keväällä 2012 tekemät iskut nousivat uudestaan esille tänään, kun Iltalehti kertoi valtion omistajaohjauksesta vastaavan ministerin Heidi Hautalan (vihr) estäneen rikosilmoituksen tekemisen järjestön tekemisistä.
Kuvio on tähän asti kerrottua monisyisempi. Helsingin poliisi kertoo IS:lle, että se itse ehdotti syyttäjälle lievien rikosten tutkinnasta luopumista. Poliisi neuvotteli asiasta myös murtajat omistavan Arctic Shipping kanssa.
Vakavammat rikokset sen sijaan saatettiin tutkintaan. Myös Arctic Shipping on vaatinut niiden tekijöille rangaistusta."
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288607683645.html
Soini näyttää olevan pahimmasta päästä Venäjän kätyri. Veteraanit kääntyilee haudoissaan.
Haluatko sossupelle katkasta Venäjän kaupan?
>Soini näyttää olevan pahimmasta päästä Venäjän kätyri. Veteraanit kääntyilee haudoissaan.
Notta nopiaapa se Soini pyöräytettihin äärioikeistolaasesta natsista venäjähyyssäriks?;)
Viäläkö maailmas olis joku asia mitä Soini ei olis? Hoh hoh hohh!
Isäni on veteraani, mutta ei kääntyyle hauras, koska on vielä hengis.
Sanoo notta perussuomalaiset on nykyään ainut oikeasti isänmaallinen ja täyspäinen puolue. Sanoo myäs notta Soini on viisas miäs, joka haistoo ja kaukaa tuon Eu:n pankkien rahootuksen turhuuren, joka tuloo omahan nilikkahan ajallansa.
"Notta nopiaapa se Soini pyöräytettihin äärioikeistolaasesta natsista venäjähyyssäriks?;)"
Yhtä nopiaan kuin Venäjän talousjärjestelmä pyörähti kommunismista riistokapitalismiin ja samalla sosio-poliittinen järjestelmä muuttui luokkajärjestelmäksi jossa diktaattoria hännystelevät oligarkit huispasivat koko Venäjän kansallisvarallisuuden omiin taskuihinsa.
Uutinen kuukauden takaa:
http://yle.fi/uutiset/aarioikeistolaisen_kansallismielisyyden_nousu_nakyy_venajalla/6832029
Heidi Hautala: MINIULLA on OIKEUS kiertää veroja.
Timo Soini - natsihyysäri ja Putinin puudeli samassa persoonassa. Ja kiimaisesti kumpaakin. Ei tuo soinin öyhötys ainakaan tervettä ole??!!
Oletko se tollodemu ja kaljoissa?
Venäjä on laillisuuden esikuva.
Putin sai tahtonsa läpi. Nyt Soini kiskoo säätiöviinaa sen kunniaksi?