LAPISSA SITÄ AINAKIN YRITETÄÄN !

http://www.pohjolansanomat.fi/PS-Uutiset/1194844681055/artikkeli/pajalan yritystapaaminen miellytti monia yrittajia.html

Hesassa ja eteläsuomessa on paljon sellaista sakkia joka ei yritäkään !


Late Lapista. SSSS Ry!
15124
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

... sitten Ruotsissa. Toivottavasti Etelä-Suomen veronmaksajat eivät joudu vielä maksamaan Ruotsinkin "yrittämistä".

Äänestä
  • Suomen, Norjan ja Ruotsin Lapit pelaavat yhteen, eteläsuomella on tarpeeksi elättämistä somaaleissa ja muissa kulttuurinrikastajissaan, Lapissa kyllä pärjätään omillaan!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

yritetään. Kaikkia turhakkeita, kuten Guggenheimia yritetään väkisin ja kolmatta Ikeaa Pasilaan.

Vastaan joutuu pistämään jo niin lujaa, jotta meinaa jalka mennä ulkoseinästä läpi.

Alkaa jo tuntua siltä, että joutuu liittymään kotimaiseen manne porukkaan, sillä nehän pitää tunnetusti rahastaan kiinni, paitsi mersun ostossa hiukan löysäävät.

Tiehöylämies.

Äänestä
  • Kyllä eteläsuomeen tarvittaisiin jarruttajia enemmältikin, moiset guggenheim suunnitelmat pitäisi kaataa heti alkuunsa !
    Kulttuurinrikastajiakin oli hyvä lähettää vasikkahaallisia takaisin Afrikkaan!



    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Late!
Mikä se sun yritys on muu ku notkua sossunhörnillä ja hakee fyrkkaa .
Ku teillä on hölinäsi mukaan niit yrittäjii vilt bulisti nii kerro mulle miks ei siel sun onnelassa ole Talvivaaran lisäksi muuta kun se Ryysyranta ? Toi ryysis on kyl aika gammeli mut se kuvaa hyvin teidän yrittämistä sillä onhan se pystyssä vielä, moni muu on jo pullahtanu.

Äänestä
  • Nurkissa roikkunut kommentoi kehäkolmosen ulkopuolista elämää, vaikka ei ole koskaan nokkaansa pistänytkään kehäkolmosen ulkopuolelle !
    Kertoisit noita luulotautisi tuotteita vaikkapa, huuhaa taikka valehtelijoiden foorumeilla !

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Late !
Hoh.Hoh.Hoo .Mä en voi muuta ku grinaa sun jutulles .Mä oon ehtinyt tsigaa monia mestoja maailmalla. Lisäks mä oon pyörinyt siellä sun onnelassakin ja tasan tiedän mist mä kaveeraan. Sit hörneillä notkunut on kulmilla oleillu ei nurkissa roikkunut.

Äänestä
  • Nurkissa roikkunut kertoo jälleen luulotautinsa tuomia fantasioitaan!

    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Tässä maassa ja naapuri maassa pitää vielä yrittää sanokoon viherpiiperöt mitä tahhaansa, jos kaikki alkas tuilla elämään, sonoo järkikin että maksajat l

Äänestä
  • NIIPÄS niin! Ei pelkällä politikoinnilla ja nurkissa roikkumalla pidetä maata pystyssä !


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

Lapissa on paljon sakkia joka ei välitä suomalaisuudesta eikä isänmaallisuudesta. Pamlaa vaan diipa dapaa.

Äänestä
  • Helsingissä se isänmaallisuus alkaa olla hakusessa, asukkaatkin ovat pian enimmäkseen mustia, homppeleita ja lesboja taikka poliittisia pellejä!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Äänestä

  • Late Lapista. kirjoitti:

    Helsingissä se isänmaallisuus alkaa olla hakusessa, asukkaatkin ovat pian enimmäkseen mustia, homppeleita ja lesboja taikka poliittisia pellejä!


    Late Lapista. SSSS Ry!

    Late of Lapland

    Äänestä

Lässytetään kyllä, mutta mitään ei tapahdu. Jos tapahtuukin, niin siitä seuraa hetken päästä konkurssi ja heIvetin kalliiksi tulevat käräjät.
Vihatuimmat ja kieroimmat poliitikot tulevat lapista.

Äänestä

Tukien ja korvausten hakeminen muun Suomen veronmaksajilta on yrittämistä sekin.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Late Lapista. kirjoitti:

http://www.pohjolansanomat.fi/PS-Uutiset/1194844681055/artikkeli/pajalan yritystapaaminen miellytti monia yrittajia.html

Hesassa ja eteläsuomessa on paljon sellaista sakkia joka ei yritäkään !


Late Lapista. SSSS Ry!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu