Mistä saa ostaa hyvän ja halvan kasviprässin. Onko jostain koulutarvikepalveluista saatavissa valmiita? Mikä kauppa tai yritys myy niitä? Tarvitsen niitä kasvikokolemaa varten (koulun oppiaine).Olen liian laiska valmistaakseni itse?
kasvien prässäys
flora
2
799
Vastaukset
- Nilla
ei taida ihan joka putiikista löytyä. Olisikohan Eläinmuseon myymälässä tarjolla?
Sellaisen valmistat helposti kyllä itsekin samalla vaivalla, jos/kun valmista prässiä lähdet ostamaan. Tarvitset kaksi A3 kokoista levyä, vaikka vanhoja kaapinovia, ja kaksi kierrettävää puristinta. Puristimet saat rautakaupasta ja levyt... jostakin. Tulee varmasti halvemmaksi kuin valmiina ostettu prässi. - sami sienestäjä
Viikin Gardeniasta saa. Maksaa n.50e. Halvemmalla pääsee tekemällä itse
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703139
- 612487
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562126Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942035- 551952
- 421584
- 401550
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391158- 61083