Simon Elon riemuvoitto!

Simon Elo jyrähti, ministeri erosi:

http://www.iltalehti.fi/etusivu/

On se kova jätkä!
16140
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Kuka on Simo Elo?

Äänestä

Simon elo on vastenmielinen sionisti ja voi painua takaisin KDn päivi räsäsen helmoihin josta tulikin persuihin.

Äänestä
  • eiks toi halla-ahokin ole aika kova sionisti

    Äänestä

  • Simon on NIIN ihana jätkä! Unelmoin että Simonin jännä pukinparta kutittelee haaroväliäni.

    oooOOOOHHHH!!!!

    Äänestä

  • pro israel kirjoitti:

    eiks toi halla-ahokin ole aika kova sionisti

    Perussuomalaiset kannattavat Israelin valtion oikeutta olla olemassa
    ja juutalaisten oikeutta asua rauhassa omassa maassaan.

    Eikö juutalaisvastaisia ole Erkki Tuomioja, Halonen ja Ahtisaari
    joten suomen mahdollisuudet turvaneuvostoon kaatuivat
    KOSKA OBAMA KIELSI OTTAMASTA SINNE JUUTALAISVASTAISIA

    Hän tiesi että Halosen klikistä olisi tehty YK-virhamiehiä.

    TUOMITSE SDP:SSÄ VELLOVA JUUTALAISVASTAISUUS

    http://www.adressit.com/anteeksipyynto_israelilta

    Äänestä

Elolla ei ole mitään tekemistä taas tuon asian kanssa.
Suutarit pysykööt lestissään

Äänestä

Simon Elo herättää positiivista huomiota kaikkialla missä liikkuu. Hänen sympaattinen hahmonsa on erittäin pidetty. Varsinkin naiset ovat aivan hulluina hänen peräänsä sekä myös homot. He kaikki haluaisivat silittää Simonin tyylikästä pukinpartaa.

http://keskustelu.suomi24.fi/node/11778364

Äänestä

Ottaen huomioon että Hautala on maatalusmetsätieteen kotiviljelyn
kandi ja että hän kannattaa
HOMEOPATIAA
ts. liuottimen juomista joka muka parantaa

niin on erittäin hyvä että epätieteilijöitä saadaan pois päättävistä elimistä

http://grohn.puheenvuoro.uusisuomi.fi/135782-homeopatia-10-miljardin-homppabisnes-euroopassa-2010


OTE HEIDI HAUTALAN PARLAMENTILLE VALMISTELEMASTA LAUSUNNOSTA:

"... kiinnitetään eniten huomiota siihen, että jäsenvaltioiden lakeihin, asetuksiin tai hallinnollisiin toimenpiteisiin perustuvien määräysten erot voivat haitata homeopaattisten tuotteiden kauppaa yhteisössä ja johtaa syrjintään ja valmistajien välisen kilpailun vääristymiseen. Muita huolenaiheita ovat homeopaattisten valmisteiden mainonta, näiden tuotteiden yksinkertaistetun rekisteröinnin mahdollistaminen ja se, millaisia laimennuksia voidaan rekisteröidä."

http://www.europarl.europa.eu/sides/getDoc.do?pubRef=-//EP//TEXT REPORT A4-1998-0378 0 DOC XML V0//FI

Äänestä

TÄSTÄ VAIETTIIN HAUTALAN TAPAUKSESSA


http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288608493945.html

Tästä vaiettiin - Hautalan eron taustalta paljastui raju uhkaus

Valtion omistajaohjauksen entinen ylijohtaja Pekka Timonen vahvistaa Ilta-Sanomille uhanneensa Arctia Shippingin johtoa potkuilla, jos johto ei taivu kohutun rikosilmoituksen vetämiseen pois.

- Kyllä minä olen ilmoittanut sinne (Arctia Shipping), että jos tässä joudutaan yhtiökokouspäätös tekemään, niin samalla (yhtiön) johto vaihdetaan.

STT kertoi iltapäivällä, että valtionyhtiö Arctia Shippingin mukaan yhtiön toimitusjohtaja uhattiin vaihtaa, jos yhtiö ei olisi suostunut Greenpeacesta tehdyn rikosilmoituksen perumiseen. Uhkaus tuli valtion omistajaohjauksesta tuolloin vastanneelta virkamieheltä Pekka Timoselta.

- Asia pitää ehdottomasti paikkansa.

Äänestä

Onko Elo juutalainen? Eikös tällä persereiällä ole jotain sukulaisia Israelissa.

Äänestä
  • PERUSSUOMALAISET TUOMITSEVAT DEMAREISSA VELLOVAN
    JUUTALAISVASTAISUUDEN

    Israelilla on oikeus olla olemassa ja juutalaisilla on oikeus elää
    turvassa ja rauhassa maassaan.


    TUOMITSE sinäkin SDP:SSÄ VELLOVA JUUTALAISVASTAISUUS

    http://www.adressit.com/anteeksipyynto_israelilta

    Äänestä

  • PS vapauden puolesta kirjoitti:

    PERUSSUOMALAISET TUOMITSEVAT DEMAREISSA VELLOVAN
    JUUTALAISVASTAISUUDEN

    Israelilla on oikeus olla olemassa ja juutalaisilla on oikeus elää
    turvassa ja rauhassa maassaan.


    TUOMITSE sinäkin SDP:SSÄ VELLOVA JUUTALAISVASTAISUUS

    http://www.adressit.com/anteeksipyynto_israelilta

    Elo haluaisi sanoa, että vaippapäät helvettiin Suomesta, mutta kun pelkää kostoa islamistiselta puolueelta.

    Äänestä


Vihermafian harjoittamasta toimitusjohtajan uhkailusta voisi nostaa syytteen


http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288608595405.html

Rikos- ja prosessioikeuden professori Matti Tolvanen toivoo, että Hautala-jupakka johtaa asian rikosoikeudelliseen selvitykseen.

Tolvanen muistuttaa, että mitään näyttöä rikoksesta ei toistaiseksi ole, mutta asian tutkiminen olisi paikallaan.

Tolvasen mukaan toimitusjohtajan erolla uhkaaminen alkaa olla niillä rajoilla, että tutkinnan aloittamista pitäisi harkita.

Professorin mukaan asia olisi syytä selvittää sekä ministeri Heidi Hautalan (vihr.) että valtion omistajaohjauksesta aiemmin vastanneen virkamiehen Pekka Timosen osalta.

Kyseeseen voisi tulla virkavelvollisuuden rikkominen tai virka-aseman väärinkäyttö.

Tolvanen luonnehtii STT:n julkistamien tietojen pohjalta tapahtunutta "aika vahvaksi omistajaohjaukseksi".

– Kyllä tämä saa outoja piirteitä entistä enemmän.

Hän huomauttaa myös, että ministerin virkavelvollisuutta ei määritelty omistajaohjauksen osalta kovinkaan tarkasti. Hänen mielestään perusteettomilla potkuilla uhkaaminen alkaisi olla sitä.

– Toimitusjohtajahan ei ole tehnyt mitään väärää, pikemminkin päinvastoin.

Äänestä
  • ei riitä että Hautala eroaa, koko viherjuntta on erotettava:

    http://uutiset.perussuomalaiset.fi/hakkarainen-eroaako-myos-muunneltua-totuutta-kertonut-virkamies-timonen/

    Perussuomalaisten kansanedustaja Teuvo Hakkarainen pitää hyvänä sitä, että ministeri Heidi Hautalalla oli selkärankaa erota. Tämä ei kuitenkaan Hakkaraiselle riitä.

    - Vaadin, että myös muunneltua totuutta kertonut työ- ja elinkeinoministeriön virkamies Pekka Timonen vapautetaan toimestaan. Hänet täytyy myös asettaa vastuuseen tässä tilanteessa. Virkamies on ministeri Hautalaa suojellakseen syyllistynyt asioiden vääristelyyn kertomalla aiemmin, että hän oli vastuussa rikosilmoituksen tekemättä jättämisestä ja että hän on toiminut itsenäisesti. Hän paljasti myös asenteensa, koska koki oikeaksi rikosilmoituksen tekemättä jättämisen. Kuinka tällainen virkamies voi toimia ministeriössä, jonka tärkeimmät sidosryhmät ovat Suomessa toimivat yritykset? Hakkarainen kysyy.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


HIP-HIP-HURRAA!!! kirjoitti:

Simon Elo jyrähti, ministeri erosi:

http://www.iltalehti.fi/etusivu/

On se kova jätkä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu