Kehitysministeri Heidi Hautala on tänään pakon edessä joutunut eroamaan ministerin tehtävistään.
http://www.iltalehti.fi/uutiset/2013101117594866_uu.shtml
Taustalla on rikosilmoituksen tekemisen estäminen ja estämistä vauhdittanut uhkaus.
Hautala on aiemmin kertonut uskostaan ja hänen sydäntään lähellä ovat palkitsemansa Fida ja väkivaltaa käyttävä ympäristöjärjestö Greanpeace.
Kehitysyhteistyöstä vastaava ministeri nyt vaihtuu ja saa nähdä, onko uusi ministeri yhtä puolueellinen aatteen tai uskonnon suhteen kuin Hautala oli.
Kehitysyhteiostyöhän pitäisi olla puolueetonta toimimista ja usko ja aatteet ei siihen saa vaikuttaa.
Fidalla on muutoinkin jo homma mahdollisesti katkolla, koska he eivät aio palkata kehitysyhteistyö-henkilökuntaansa lakiin perustuvalla tavalla.
Fida:a suosineelle kenkää
4
58
Vastaukset
- afoipower
Mitä ihmettä oikein höpiset??? Ei Heidi Hautala mikään Jeesus-uskovainen ainakaan ole, EI VARMASTI!!!
- ei muuta
pekulle riittää se,uskovaisuudeksi, kun Heidi hautala piti suvivirrestä.
- Plus | miljoona
Ei Heidi Hautala ollut Fidan palveluksessa. Jälleen älysit väärin.
- Älä ruoki trollia!
Perus-kujeilija täällä näköjään taas provoilee.
Älkää ruokkiko trolleja!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2361825- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451202Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad50932- 14760
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 38727
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23702Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627