Kuka ihmeen Jari Andersson?

Joku koulun rehtori?

Tulipas outo ehdokasnimi esille kun näin Kokoomuksen valitsemat henkilöt EU-parlamenttivaaleihin ensi toukokuulle.

"Kokoomus nimesi lauantaina ensimmäiset eurovaaliehdokkaansa:
Jari Andersson, Pertti Hemmilä, Pia Kauma, Eija-Riitta Korhola,
Sirpa Pietikäinen, Aura Salla ja Petri Sarvamaa.
Andersson on rehtori ja Sastamalan kaupunginhallituksen
puheenjohtaja."
http://www.hs.fi/paivanlehti/13102013/kotimaa/Katainen Rakenneuudistukset uskonasia/a1381550352533

Mitenkä kova ääniharava mahtaa valtakunnan laajuisissa EU-vaaleissa olla tällainen meille itsellekin lopulta aika tuntematon Sylvään koulun rehtori? http://alueviesti.fi/files/2012/08/Andersson-660x441.jpg

Muut Kokoomuksen ehdokkaat ovat sentään kansanedustajia tai TV:stä tuttuja. Joku erikoisosaamisen asiahan tuon Anderssonin tuonne noille harvoille valintapaikoille lienee nostanut. Mutta mikä asia mahtanee olla kyseessä?

Tietenkin olisihan se maan hienoa jos täältä syrjän nurkilta joku oikeasti pongahtaisi Europarlamenttiin. Että siinä mielessä tietenkin kaikkea hyvää Anderssonille.

4

734

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tällkii pärjää

      Taitaa olla Kokoomuksen normaalia, koko maan kattavaa miesliikettä ja G-poweria takana vaikuttamassa, kun tuon oloinen mies on tullut ehdokkaaksi valittua.

    • Brysseliin menijät

      Stubbista tulee täysin varmasti EU-komissaari, ja samalla varmuudella meitin Andersson tulee valituksi EU-parlamenttiin??
      http://alueviesti.fi/2013/10/12/jari-anderssonin-eurovaaliehdokkuudelle-sinetti/

      Onhan se tietenkin jollain lailla mairittelevaakin . Koko Pirkanmaan alue, Tampere mukaanlukien, niin Kokoomuksen ainoa eurovaaliehdokas tulee täältä meidän 40 vuoden ikäisestä, pikkusesta peruskoulusta.

    • Laaja kannatus

      Äidinkieleltään ruotsinkielinen Anderssonin Jari (Jan) tulee saamaan paljon ääniä myös Sastamalan ja muun Pirkanmaan alueen ruotsinkielisiltä.

    • rehtori2

      toivotaan että saa ääniä paljon ja häipyy tästä kylästä

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      90
      5177
    2. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      53
      4066
    3. Mikä kaivatussasi kolahti?

      Mikä oli erityistä?
      Ikävä
      25
      2179
    4. Etsin vastaantulevista sua

      Nyt kun sua ei oo, ikävöin sua niin v*tusti. 😔Jokaisesta etsin samoja piirteitä, samantyyppistä olemusta, samanlaista s
      Ikävä
      27
      1887
    5. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1795
    6. Hyvää yötä.

      Miten äkäpussi kesytetään? 😉 pus
      Ikävä
      15
      1434
    7. Ajatteletko koskaan

      Yhteisiä työvuosia ja millaista silloin oli? Haluaisin palata niihin vuosiin 🥹
      Ikävä
      28
      1250
    8. Tekis mieli lähestyä sua

      Mutta pelkään että peräännyt ja en haluis häiritä sua... En tiedä mitä tekisin olet ihana salaa sua rakastan...💗
      Ikävä
      20
      1036
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      981
    10. Kyllä hävettää!

      Olla taivalkoskelta jos vuoden taivalkoskelainen on tuommoinen tumpelo.
      Taivalkoski
      21
      980
    Aihe