FIKSU NYKYNUORISO

Ilkivalta kuriin

Nuorisoa on nykypäivänä kehuttu milloin mistäkin asiasta,vaikka totuus on ollut vallan toista.Huomasin sen fiksuuden taas citymarketissa asioidessani.Kun kauppa kerrankin tarjoaa jotain ilmaiseksi,kuten WC-palvelut,niin eikös nämä fiksut nykynuoret tule ja sotke,sekä riko näitä wc-tiloja niin,että nykyään wc-palvelu maksaa 1 euron ilkivallan takia.Prismassa lastenhoito ja invawc on lukittu ilkivallan takia,avaimen saa kassalta,muuten wct ovat vielä onneksi maksuttomia. Nuorison ilkivalta osuu myös heidän omaan nilkkaan,jos wc-palvelua tarvitsevat ja euroa ei löydy,kun kaikki hilut on menny limuun ja karkkiin !

3

319

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • maikki

      Niin juuri!

    • ryhtiliike

      Ihmetteln sitä, miksei niitä energiajuomia lipittäviä teinejä saa pois sieltä cittarin käytäviltä. Varaavat kaikki vapaaat penkit joissa vanhemmat ihmiset voisiviat levähtää. Näiden pipopäisten nuorten vanhemmat ovat niin munattomia etteivät edes kykene kertomaan jälkikasvulleen yleisiä pelisääntöjä, miten käyttäydytään.

      • Parempi ennen

        Ennen vanhaan lapsilla oli se jo selkäpiissä,että vanhempia ihmisiä kunnioitetaan.Annettiin istumapaikka aina vanhemmalle ihmiselle,autettiin tarvittaessa pyytämättä,avattiin ovi aina vanhemmalle,ei sotkettu,eikä rikottu paikkoja,eikä varasteltu,vaan käyttäydyttiin hyvin ja asiallisesti.Nykyään kaikki on aivan päälaellaan,vanhemmat ovat lapsien kavereita,ei vanhempia,lapset tekevt ihan mitä tykkäävät,eikä kukaan puutu asiaan ja jos nykynuorille erehtyy jonkun neuvon antamaan,niin saa osakseen kauheata kiroilua,sekä lällätystä ja jos huonosti käy niin ovat vanhemmatkin niskassa kullanmurujaan puolustamassa.Vanhemmat pitäisi olla lapsille äiti ja isä,jotka laittavat lapsille rajoja,eikä niin,että lapset laittavat vanhemmille rajoja,niin kuin nykypäivänä on tapana,lapsia lahjotaan karkeilla,ynm,että vanhemmat pärjäisivät edes jotenkin nykylasten kanssa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen vaalilupaus oli euron bensa

      Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.
      Maailman menoa
      121
      2243
    2. Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin

      Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n
      Maailman menoa
      56
      2176
    3. Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin

      Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi
      Maataloustuki
      50
      1865
    4. EK: Suomi tarvitsee vuosittain 45 000 maahanmuuttajaa

      Senpä takia Riikkakin laulaa sen lauluja kenen leipää syö. Viime vuonnahan Suomeen muutti 50 tuhatta ulkomaalaista. htt
      Maailman menoa
      7
      1407
    5. Topi osti Askon

      Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan
      Maailman menoa
      77
      1395
    6. Mitä kirjainta kaipaat?

      Pitkästä aikaa tämmöistä. Onko kirjain muuttunut edellisestä. ☺️
      Ikävä
      94
      1377
    7. Kastaa ja upottaa on eri sanat

      Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan
      Kaste
      219
      1161
    8. Uskomatonta touhua!

      Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki
      Haapavesi
      31
      1150
    9. Oliko se oikeasti epäselvää

      sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men
      Ikävä
      62
      1123
    10. Miten hän sinua katsoi?

      😊😊😊😊😊😊
      Ikävä
      68
      989
    Aihe