Taidan lähteä koko perheen kanssa Lanzarotelle

vain alkaen 395 euroa viikko. Onkohan tuo jotain Kanarianlintusaaria vai?
13152
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

juu ,muistaakseni vielä aurinkoisella alueella,halpa hinta voi tarkoittaa vaatimatonta majoitusta ,tutustuisin kyllä tarkkaan selostukseen

Äänestä

Minä en ole koskaan käynyt ulkomailla.
Ja en sinne kyllä kaipaakaan.

Äänestä
  • en minäkään ;D enkä varmaan oikeasti lähdekään. Suomi on niin hyvä maa, eiköhön joululomalla taas lähdetä kahdeksi viikoksi Naantalin kylpylään.

    Äänestä

  • ap. kirjoitti:

    en minäkään ;D enkä varmaan oikeasti lähdekään. Suomi on niin hyvä maa, eiköhön joululomalla taas lähdetä kahdeksi viikoksi Naantalin kylpylään.

    voi härreguud sentään, järki käteen, mihin

    Äänestä

  • rahasi syydät kirjoitti:

    voi härreguud sentään, järki käteen, mihin

    Huom. Jää rahat kotimaahan, meikäläisten palkkoihin ja hyvinvointiin!

    Äänestä

Naantali on kiva paikkakunta ,samalla rahalla saa melkein 6h lennon ja viikon majoituksen ulkomailla

Äänestä
  • joo ja ihan mihin muualle tahansa

    Äänestä

pysy kotona. turhaa saastutat ilmaa lentämällä. samalla hinnalla pääsee kotimaan reissuun useampi henkilö, kuin mitä saa maksaa yhden henkilön etelänmatkasta. ja pitäähän siellä kohteessa syödäkin, koko perhe syötetään ravintolassa, ei halpaa.

Äänestä
  • Itsekkinlähen ulkomaille pariksi viikoksi. Minusta matkailu avartaa oppii erillaisuutta, kulttuureita sen myötä voi ihmistuntemus kasvaa. Toivon kuitenkin oppivani myöskin sietämään sitä erillaisuutta. Toi kanarianlintusaari sanana oli hyvä hih :D

    Äänestä

  • matkaan siis käyn kirjoitti:

    Itsekkinlähen ulkomaille pariksi viikoksi. Minusta matkailu avartaa oppii erillaisuutta, kulttuureita sen myötä voi ihmistuntemus kasvaa. Toivon kuitenkin oppivani myöskin sietämään sitä erillaisuutta. Toi kanarianlintusaari sanana oli hyvä hih :D

    ei haittaa

    Äänestä

  • hyvät reissut kirjoitti:

    ei haittaa

    perheelliselle. Käytiin siellä n 15 vuotta sitten ja nautimme joka hetkestä.

    Äänestä

Paljonkohan mahtaa maksaa yksi menolippu paratiisi saarelle?

Äänestä

miun elämä tullee olemmaan semmoinen, että mie matkustelen vaan kaikkialla. Teen kaikenlaista alani hommaa, ku mulla on kansainvälinen ammattitutkintotokari. Mut sitte vasta, kun nuo lapset on isoi ja siihen mennee ennää 10 vuotta, noinikkaastee. Mie rakastan elämmee ja ku mie totteutan huaveeni, niin mie oon vielä ihan nuor ja kaanis daami, kaikenlaissii, vaikk tummii miehhiin tutustun (kiel taitoo on monelta kieleltä), elekieltä ossoon ihan internattionaalisestee, sitte mie kokkeilen ja maistelen, tarjontoo on tän näkösell' aina. Vielä ihan vanhannakkii.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei paha kirjoitti:

vain alkaen 395 euroa viikko. Onkohan tuo jotain Kanarianlintusaaria vai?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu