kumpaanko rautakauppaan menisit

Paikkakunnalle juuri muuttaneena vähän vinkkejä.
6539
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa siellä s-puolella olla vielä jotakin palvelua, k-puolella saat palvella itse itseäsi ja/tai mennä muualle.
Honkkari on myös "jollakin" lailla rautakauppa (en tiedä mitä etsit/haluat ostaa) ja marraskuussa pitäisi sen tarjoustalon aueta Nummelassa, siellähän on myös jonkinlainen "rautakauppa"-osasto.

Äänestä

S-raudassa ei ole mitään valmiina, kaikki on tilaustavaraa. Rautiasta olen saanut kaiken mitä tarvitsen ja vieläpä yleensä suoraan hyllystä. Jos jotain ei löydy niin etsivät ja soittavat sitten perään milloin saa ja mihin hintaan. Itse suosin Rautiaa vaikka yleensä S-kaupoissa asioinkin muuten.

Äänestä
  • Kävin tässä yhtenä päivänä rautiassa, eikä siellä ollut yhtään myyjää - olivat vissiin yhtä aikaa kahvilla tai ruokailemassa - miten sellaisessa paikassa palvelua saa?
    Siinäpä sitten perään soittelemista!?

    Äänestä

Samaa kokenut rautiassa, ei oo myyjät paikallaan...

Äänestä

Hei. Tässä kylässä on tapana tehdä kaupassa käynti itsepalveluna. Tuolta tien toiselta puolelta on pistetty yt neukkujen jälkeen runsaasti myyjiä pois ja monta osa aikaiseksi.

Äänestä
  • Ei kummassakaan ole asikaspalvelukykyisiä myyjiä.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pohjoosesta tullut kirjoitti:

Paikkakunnalle juuri muuttaneena vähän vinkkejä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu