Toinenkin LIDL Seinäjoelle

Minnekäs se on tulossa?
261337
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Roveksessa jo tontti.

Äänestä

Siis keskellä teollisuusaluetta eikä lähellä asutusta??? Ei kai se sinne voi tulla.

Äänestä

Kasperiin tulossa lähelle liikenneympyrää.

Äänestä

Toivottavasti Pohjaan!

Äänestä

Sais tulla Jouppiin, kun Lakeuden Ankkurikin on tulossa sinne.

Äänestä

Joupis on jo liikaa liikkeitä. Ei sinne vaan POHJAAN!

Äänestä

Jos katsoo missä kaupat on Seinäjoella niin kaikki on keskustan pohjoislaidalla linjalla Jouppi-Hyllykallio. Kaikki ihmiset taas asuu tämä llnjan eteläpuolella jossa ei ole kuin jokunen pikkukauppa. Kyllä jossain Törnävällä olisi paras paikka Lidlille. Mieluiten S-marketin viereen niin saa S-marketin väki seurata miten kauppa käy Lidlissä ;)

Äänestä
  • Kaupat on siellä missä asuu rahakkaita ihmisiä. Perseaukiset asuu törnävällä/kärjessä

    Äänestä

  • tutkittu juttu kirjoitti:

    Kaupat on siellä missä asuu rahakkaita ihmisiä. Perseaukiset asuu törnävällä/kärjessä

    Eli lidlillä kauppa kävisi?

    Äänestä

Tulee Pohjaan Tokmanin viereen.

Äänestä

Nurmoon se tulee

Äänestä

Mikä tilanne? Koska avataan? Minne tulee?

Äänestä

POHJAAN!

Äänestä

Ei taida kukaan viä tietää minne tulee. Nämä taitaa olla puhtaita arvauksia mitä täällä on.

Äänestä
  • Jouppiin tulee, jouppiin keskittyy lähivuosien rakentaminen, selvitin asian seinäjoen kaupungin vastaavalta henkilöltä.

    Äänestä

  • Jouppi on Jouppi kirjoitti:

    Jouppiin tulee, jouppiin keskittyy lähivuosien rakentaminen, selvitin asian seinäjoen kaupungin vastaavalta henkilöltä.

    Epäilen! Tuskin olet mistään mitään selville saanut, kunhan luulet sen tulevan vaan jouppiin kauppakeskuksen takia. Eikö näin?
    Täälä nyt on niin paljo arvauksia mihin se mukamas tulee...

    Äänestä

Tuskin tulee Jouppiin kun nykyinen on niin lähellä. Koskas sen miniostoskesku valmistuu nykyisen yhteyteen?

Äänestä

Rautatien varteen tulee jos tulee.

Äänestä

Veneskoskelle.

Äänestä

Se tulloo vanhan katsastusaseman kohdalle.

Äänestä

Peräseinäjoen kaupunginosaan se tulee. Kuuluu metropolialueeseen. Sinne pääsee bussilla!!!!

Äänestä

Tulee Pohjaan missä on Tokmanni, Citymarket ja Minimani.

Äänestä

Minimania vastapäätä.

Äänestä

Byggmaxin viereen, minimania vastapäätä.

Äänestä

Seinäjoki kehityy lujaa kohti ohitustietä Nurmossa. Käytännössähän ohitustieltä halutaankin ohjata väki kaupunkiin Nurmon kautta. Rengonharjulta ei ainakaan ole kaupungin sisääntuloa järjestetty. Ulkopaikkakuntalaiset ajavat järjestään ohikulkutien päähän, vaikka Areenalle olisivat tulossa.

Äänestä
  • No, pääsöö siältäkin. Ei se pitkänmatkalaasten ajoos tunnu, piäni koukkaus.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


lissee halpoo bissee kirjoitti:

Minnekäs se on tulossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu