Mastercard poistettiin käytöstä kun maksu myöhästy?

Laina-apina

Onko muilla kokemusta? Pankkiin en ole soittanut, asia ei ole sinänsä tärkeä.. mutta kiinnostaa vaan. Minulla on Mastercard joka oli aika tappiin käytetty, viime kuussa maksusuoritukseni myöhästyi pari viikkoa (kortin tili 0). Minimisuoritus on 65 euroa, maksoin 100 kun oli kuitenkin muistutuslasku tulossa. Nettipankissa kortin tiedoissa lukee punaisella Varoitus - kortti ei käytettävissä, saldo 45 euroa. Mitä ihmettä siis tapahtuu.

2

321

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Nor Dea

      Maksusuorituksen viivästymisen takia pankki on asettanut kortin käyttökieltoon. Koska olet laskun maksanut, voit pyytää heitä avaaman kortin uudelleen. Automaattisesti tuo varoitus poistuu, kun seuraavakin lasku on ajallaan maksettu.
      Näin se menee.

    • MAKSA VELKAS!

      Ai ei asia ole tärkeä vaikka olet YLIVELKAANTUNUT?????????

      MITEN SINUT ON KASVATETTU==??????

      MNYT MAKSAT VELKASI HETI HETI HEIT!11111

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      253
      4567
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      130
      2985
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      41
      2752
    4. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      74
      1730
    5. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1574
    6. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      22
      1468
    7. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      55
      1324
    8. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      93
      1235
    9. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      205
      1098
    10. Missä kunnassa kaivattusi asuu

      Kuinka tarkkaa uskalla sanoa?
      Ikävä
      47
      1085
    Aihe