Mitä mieltä olette, onko kolme hoitohevosta liikaa? Kaikki ovat samalla yksityistallilla olevia shetlanninponeja, kaikkia tulisi hoitaa samana päivänä kahdesti viikossa. Hoitotoimenpiteet ne perus karsinan siivous, ruokinta, harjaaminen ja liikuttaminen.
Kolme hoitohevosta
2
133
Vastaukset
- ponityttö
No sehän on ihan kiinni omasta aikataulusta.
Itsellä menee vuokrahevosen kanssa yleensä noin 2,5-3h, jos sen hoidan kunnolla ennen ja jälkeen ratsastuksen, ratsastan reilun tunnin ja joskus siivoan myös karsinan.
Siinä tulisi aika kiire jos olisi kolme hevosta hoidettavana päivän aikana...
Toisaalta hoidin joskus shetlanninponia ja sen kanssa meni aikaa 1,5-2,5h. En ratsastanut ponilla, vaan lähinnä taluttelin ja ohjasajoin, jolloin aikaa ei mennyt niin paljon. Yleensä liikutin max 45min. Kyllä siinä pari ponia olisi ainakin saanut hoidetua saman illan aikana. - sintukka2
Kuten edellinenkin vastaaja sanoo, se on täysin omasta aikataulustasi kiinni ja sitä tuskin ainakaan ketään täällä suomi24:ssa tietää; eli paljonko sinulla on aikaa ja voimaa. Vain sinä tiedät sen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1358303Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047519Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot925696Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,945650Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194830Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1462654Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys612503Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81485Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71444Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531339