asiat minun - "exäsi" - kanssa. Kiitos. Huomaan kyllä, että välität minusta kovin. Kiitos vielä tosi paljon siitä, että yhdessä menet minun kanssa suohon, mutta et halua nousta sieltä kanssani. Kiits vaa. Onneksi sinun kanssa on niin helppo selvittää asiat, kun olet aina valmis puhumaan kun pyydetään ja näin
hyvästi
hyvästi
Vastaukset 11
Vanhimmat
No ei ollut ainakaan mulle, koska en voi ihastua keneenkään muuhun. Sen verran olen elänyt ja tunteitani tarkastellut. Harvoin löytää sellaisen johon voi oikeasti rakastua, olen hänet löytänyt, mutta tunteeni eivät saa vastakaikua. Kuitenkin olen onnellinen hänenn olemassaolostaan.
kellehän tämäkin. Mulla ainakin on jotenkin epätietoinen olo, miten pitäisi toimia ja se vaivaa. En oikein usko, että tämä olisi minulle, ei kuulosta häneltä, mutta vastaan kun mitään tunnisteita ei annettu. En ole ihastunut kehenkään toiseen. Häneltä ehkä toivoisin jonkinlaista suoraa lähestymistä. Kirjottaisi vaikka fb:ssä rehellisesti mitä tuntee ja ajattelee ja haluaa. Olen mäkin hänelle siellä joskus hyvinkin avoimesti kirjoittanut. On ottanut yhteyttä kyllä muuten, ja ollaan nähtykin, mutta kun tuntuu, että asiat junnaa paikoillaan, niin kauan kun en hänen pohjimmaisia ajatuksia tiedä, enkä siksi oikein tiedä miten niihin hänen yhteydenottoihinsakaan reagoisin. (n->m)
Tottakai, koska meistä ei vaan tule mitään...karu totuus. Paljon paremmin voin ilman sua. Have a nice life!
Paljon paremmin voin minäkin ilman sua, kun ei tarvitte kärsii SUn hankalasta käytöksestä.
En pidä siitä, että mun tunteilla leikitään ja että minun tunteita pidetään yhdentekevinä.
Niinhän se on
Kun on jätetty niin on annettava toisen elää onnensa kanssa
En ainakaan tee mitää etten heidän onneaan sotke
Jos hän haluaisi selvennystä niin hän selventäisi.
Nyt menen taas pois MOI
Hetki sitten tuntui juuri samalta, mutta onneksi hän vihdoin otti yhteyttä ja asiat taas hyvin!
Niin just, soitti 13.45 ja pyysi taas mukaan...........jeeeeeeeeeeeeeeeee.
Kaikkein helpointa on mennä eteenpäin ja jättää menneet kun on oman osuutensa tehnyt
Ja rakkaus on vain tunne ja kun olen nyt kohta jo aikuinen niin nyt päätin ettei se rakkaus niin hääppöistä olekkaan
Kiva olla muuten ja unohtaa joku jota rakasti
Helppppppooooo
ex on ex ja sitä on turhhhhaaaa kaivella
Ei se kummonen tainut ollakkaan kun nyt on vertailu kohteita
Näinpä taitaa ajatella. Hänkin. Mutta en mä sääliänsä kaipaa enkä enää kerjäämään ala. Aika aikaansa kutakin sanoi mummo kun kissalla pöytää pyyhki. Sinne eteenpäin se on vain minunkin mentävä. Pientä auringon pilkahdusta tähänkin päivään on tullut. Kevät tulee vielä.