Ettei tulisi ylikäyneeksi. Siis ei kannata odottaa että vesilukossa tulisi kolme kuplaa minuutissa, vaan avaa jo n. 10pv käymisen jälkeen ja mittaa ominaispaino. Ja maista sen viinin maku.
Tein 2 l säilöntäaineettomasta täysmehusta mustikasta (Lidlista ostettu) ja omasta puutarhavadelmasta 2½ l sellaisina marjoina(pakastimesta).
Tulihan se todella hyvää ja aromikasta, nam!
Kiitos lifemockerille vinkistä!
Kannattaa pysäyttää ajoissa kotiviini
Ei enää noviisi
3
338
Vastaukset
- Tai näin
Kokeilin tuota pysäyttämistä, mutta minulla ei ollut ominaispainomittaria ja jäi liian makeaksi. Mieluummin käytän kuivaksi ja makeutan jälkikäteen :-)
- puolukkaka
minä olen kuullut että puolukka hidastaa käymistä ja ettei sitä saa laittaa kun muutaman päivän käymisen jälkeen vasta. joten eikö sillä saa käymisen loppumaan.?
- kokeiltu
Ei lopu puolukalla käyminen. Joko myrkyt ta kuumennus tehoo.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2619368IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3176544Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?691534Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61371Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.921185- 1091141
Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut72993Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin42841Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23736MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk311718