pelastaa myös mormoonit jotka ovat luoneet oman uskonnon raamatun ilmoituksen vastaisesti ja ovat monossa kadotukseen eelleivat uudestisynny. Tässä linkissä Jeesus ilmestyy muslimeille ja tahtoo pelastaa jokaisen ihmisen.
http://www.uskotv.fi/index.php?page=watch&vid=8244
Jeesus haluaa
9
65
Vastaukset
- Jassoo...
Jaahas, että Jeesus monottaa mormonismiin haksahtaneet ikuiseen kidutukseen? Eipä ole oppisi Smithin oppia parempi.
Etkä arvosta Raamattua kovinkaan paljon, kun kirjoitat sen pienellä... - pena hei
Millainen Jumala vaatii eläin ja ihmisuhreja (Jeesus) hänen tahtoaan vastaan rikkoneilta sovitukseksi? Eikös tuollainen uhrimeininki nykyään ennemminkin ole sidoksissa siihen pimean puolen edustajaan?
- Sopiiko?
Mitähän jos te hellarit keskittyisitte pelastamaan niitä jotka eivät ole Jeesuksesta tai Raamatusta vähääkään välittäneet, ettekä niitä jotka jo tuntevat ne.
- Exmoro
Mitenkähän tuo hellareiden uudestisyntyminen oikein käytännössä tapahtuu? Onko teillä siellä shalempemppelissä joku jättikokoinen nainen jonka jalkoväliin mennään piiloon ja sitten sopivalla hetkellää huudetaan "hihhulihei" ja hypätään tukka märkänä esiin?
- Tajutkaa tilanne!
Alkaa tuleen Mormooneittenkin usko ja totuus ilmi,ei kumpaakaan,se usko mitä ne edustaa on harhaa ja paha tulee suusta ulos selvästi,jalkovälissä ja sieltä ulos märkänä,millon Jumala semmosta opettaa,niin se on se teidän oppikirja Smith kirja,roskaa ja polttokelposta huuhaata,voi teitä ei teidän asiat ole maallisia ihmisiä kummempia,kadotettuja olette! Ari
- Exmoro
"Ari", viestisi vahvistaa erinomaisesti kuukausi sitten esitellyn tutkimustuloksen, jonka mukaan uskovaiset ihmiset ovat tyhmempiä kuin ei-uskovaiset. Itse asiassa, mitä uskovaisempi on, sitä tyhmempi on. Kun tuota tekstiäsi lukee, niin eihän noin sekapäistä tekstiä kirjoita täysjärkinen - tai ainakaan normaalin peruskoulun käynyt ihminen. Tähän tarvitaan älykääpiö helluntailainen, joka on taas - kuten huomaatte - tuomitsemassa muita kadotukseen.
Onko sinulla muuten jotain vinkkiä heittää miten saa pidettyä sellaisen teennäisen Jeesustelu-irvistyksen naamallaan koko ajan? Käytätkö jotain apuvälineitä vai luutuvatko lihakset pikkuhiljaa samaan asentoon? Onnistuuko puhuminen samaan aikaan kun irvistelee? Kielillä puhuminen tietysti onnistuu, kun se on pelkkää siansaksaa, mutta että jos ajatellaan ihan oikeaa puhetta ja artikulointia?
Kyllä hellarit on tyhmiä (sorry Tode - poikkeuksiakin on :-)
- M.E.L.
Kaikenlaiset uskontohihhulit alkavat ottaa minua pahasti kuuppaan päivä päivältä enemmän... :-(
- Lääkkeeksi
suosittelen erakoitumista.
- Pukkeli
Lääkkeeksi kirjoitti:
suosittelen erakoitumista.
Lääkkeeksi kannattaa myös lukea Richard Dawkinsin kirja "Jumalharha" ("God Delusion")
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taisin tehdä virheen
Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle743800Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa
Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt1823035Hyvä että lähdit siitä
Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖472946Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi
Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle572431Olisitko mies valmis?
Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me3632230- 1601870
- 781575
- 331437
vieläkin sanoa voin...
💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos231388Nainen onko sulla supervoimmia ?
Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.391352