Tuleeko Soinista uusi Kekkonen;
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/10/1822568/hsn-gallup-perussuomalaisten-kannatus-ohitti-kokoomuksen
Soini,Soini,Soini- Soini,Soini,Soini- Soini,Soini,Soini-
Voi tullakin. Sitten kukkahatut roudataan Siperiaan muiden susien sekaan.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2013/10/1822568/hsn-gallup-perussuomalaisten-kannatus-ohitti-kokoomuksen
Soini,Soini,Soini- Soini,Soini,Soini- Soini,Soini,Soini-
Voi tullakin. Sitten kukkahatut roudataan Siperiaan muiden susien sekaan.
Vastaukset 14
Vanhimmat
harvakseltaan on noita hyviä pressoja. Kekkosen 1.valinnastahan on jo aikaa vissiin 60v... Joten on jo aikakin saada oikea presidentti Suomeen.
Soinista ei tule koskaan presidenttiä, ei myöskään pääministeriä. Muu ministerin pestikin on siinä ja siinä.
Soinilla ei ole sellaisiin tehtäviin taitoja.
Soini puolueineen on vastuun pakoilija ja populisti, joka yrittää vain kalastella suosiota kansalaisilta.
Vai vielä "uusi Kekkonen"! Höh!
Ajattelehan, että Soini vielä onnistuukin siinä......sinä väität populistiksi sitä joka puhuu kansantajuisesti eikä puhu turhia liturgioita! Mitä sinä oikeastaan tarkoitat populismilla??! Yritätte aina lannistaa ihmisiä tuolla "leimalla" populisti....kyllä teidät tunnistetaan, olette Suomi syöjiä!
Soinin voisi korvata perunasäkillä ja olisi aivan sama meiniki.
Soini puhuu sellaista, mitä hän otaksuu kansan haluavan kuulla. Mutta sillä puhumisella ei ole mitään yhtymäkohtaa realimaailmaan ja yhteiskunnan toimintaan.
Soini arvostelee mm. hallitusta, mutta ei osaa antaa yhtään vaihtoehtoista toimintamallia, joka olisi edes jollain tavalla toteutettavissa ja josta olisi vielä jotain hyötyä.
Maan talous on asia, josta Soinilla tai PerSu:lla ei ole mitään asiallista käsitystä.
Ei se riitä, että ollaan arvostelemassa hallituksen toimia, pitää esittää edes joku vaihtoehtoinen malli. Sellaista Soinilta ei ole tullut, mutta kansa ihastelee Soinia, kun tämä on ottanut räksyttäjän roolin.
Soini on pakoillut vastuutaan vaaleista lähtien ja tekee myyräntyötä meidän kaikkien vahingoksi.
Muistan kun Soini esitteli omaa budjetti-ehdoitusta siinä telkkariohjelmassa.
Soinihan sano että hänen oma budjettiehdoitus oli jopa plussanpuolella ja sitten reportteri huomautti että siitähän puuttui puolustus ja maatalousbudjetti kokonaan, hymy hyytyi kuin seinään.
Lisäksi esitys oli käsinkirjoitettu ja siihen oli piirretty jopa piiraskaavio, näytti siltä että 10-vuotias oli rustannut sen kasaa.
tässä kuva siitä.
https://cdn1.iconfinder.com/data/icons/49handdrawing/128x128/statistic.png
Päivitettyä kekkosta tämä maa tarvii, ja Timo voisi hyvinkin sopia niihin saappaisiin.
Halonen syö vanhat housunsa kun Soinista tulee pressa :)))))))))))))
Oletko varma että se ei ole Soini joka syö housunsa? kun näköjään Soinin elonpainosta näkee sen että syö aika paljon.
Olen varma että ainakin Halonen syö housunsa, Soinista en tiedä...
hehehehe..hehehehe..
Ainoa tapa miten soinista voisi tulla kekkos-tyyppinen on hankkia paksummat lasit ja ajaa päänsä kaljuksi.
En usko että Halonen välittää jos Soinista tulisi vaikka transeksuaalinen natsipresidentti.
Rähähä. Persut. Eikös ne pressavaalit just ollut ja joku Soininnäköinen sai turpaansa jopa vihreältä homolta! Ja joku kokkare- Sale taisi voittaa. Muistatteko?
hä hä hää..
Niin se taisi mennä, jopa vihreä homppeli pääsi sen läskin perunasäkin ohi suomalaisten suosiossa.
Soinista taitaa tulla kekkosmainen jos se lihoo lisää silleen että joutuu palkkaamaan turvamiehiä kantamaan häntä.