Mihin hävisi kerjäläiset?

Kysyvät että mihin kerjäläiset hävisivät, no kylmäheidät joi pois kuten aikaisemminkin.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288612713806.html

Hävisiköhän muuten lapsia samalla?
8120
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Ei nämä hätäänsä kerjää jos niillä on mahdollisuus olla tulematta. Laiskoja paskoja ja rikollisia. Oleellinen linkki globaalissa lapsikaupassa.

Äänestä
  • Tai pikemminkin rikollisuuden uhreja. Monet romanit ovat kytköksissä mafiaan ja heitä kiristeään, pakotetaan kerjäämään. Rikkaat mafiapomot käyttävät hyväkseen romanian kerjäläisiä, jotka useinmiten ovat oikeasti köyhiä. Kun pitää silmät auki, voi huomata kuinka kurjan näköinen romani menee kerjäämisen jälkeen hienon auton kyytiin. Aina kun romanin kerjäläisen kuppiin tiputtaa euron, se päätyykin mafialle (ei kaikissa tapauksissa, mutta yllättävän monissa).

    Äänestä

  • 35937987 kirjoitti:

    Tai pikemminkin rikollisuuden uhreja. Monet romanit ovat kytköksissä mafiaan ja heitä kiristeään, pakotetaan kerjäämään. Rikkaat mafiapomot käyttävät hyväkseen romanian kerjäläisiä, jotka useinmiten ovat oikeasti köyhiä. Kun pitää silmät auki, voi huomata kuinka kurjan näköinen romani menee kerjäämisen jälkeen hienon auton kyytiin. Aina kun romanin kerjäläisen kuppiin tiputtaa euron, se päätyykin mafialle (ei kaikissa tapauksissa, mutta yllättävän monissa).

    Niin ja ne on romani-mafian romanipomot. Ne on ihan oma etninen rikollisliigansa. Järjestäytynne rikollisuuden sontatunkio alinporras, jotka tekevät ihan mitä tahansa, myyvät vaikka omat lapsensa pedofiileille leikkikaluiksi,

    Äänestä

Nomadit menevät sinne missä löytyy tulonlähteitä, ja olot ovat mukavia sekä asuminen ulkosalla teltoissa tai parakeissa ilmaista.. Ei sen kummempaa..

Jos et vielä nähnyt BBC -dokumenttia, näin lapset ryöstävät mm. otto-automaateilla:

http://www.youtube.com/watch?v=_uQ3YZR-O_w

"..Across Europe thousands of young children are being trafficked and forced onto the streets to beg and steal by Romanian Gypsy organized criminal gangs who make millions of Euros by ruthlessly exploiting them.."

Äänestä
  • Täällähän se Tosimies. vieläkin kerjää huomiota.

    Äänestä

Luulin että tarkoitit greenpeacen kerjäläisiä mutta kyseessä olikin romanit.

Äänestä

IS:
"-  Tieto ansaintatilanteesta välittyy nopeasti lähtömaahan. Samat suvut täällä käyvät vuodesta toiseen, Räihä kertoo.
– Monet asiakkaamme ovat sanoneet, että ansiot ovat olleet huonoja. Ihmiset eivät anna rahaa kerjäläisille ja pullojen keräämisestäkin on tullut todella kilpailtua, Tuomola sanoo."

Jaa että heikot tienestit?
Kun ei liksat miellytä niin sitten ei viitsitä lähteä.
Eipä se ollutkaan niin että hädän ja puutteen ajamana oli pakko lähteä kerjuulle.
Jokoha suomalaiset alkavat oppia eurooppalaisille tavoille?

Äänestä

Hieno juttu että kerjäläiset ja rikolliset on vissiin jääneet kiinni kolttosistaan toivon mukaan pysyyvät poissa Malmiltakin.Lisää vaan näitä kotimaisia vaihtoehtoja niin pysyyvät poissa ihmisiä häiritsemästä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tosimies. kirjoitti:

Kysyvät että mihin kerjäläiset hävisivät, no kylmäheidät joi pois kuten aikaisemminkin.

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288612713806.html

Hävisiköhän muuten lapsia samalla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu