Nordax kus-etus

huijauksen makua?

Mainoksia kuukaudeata toiseen kolahtaa ja päätin maistaa makeaa.

Hei sinulle on tarjolla lainaa 10 000 ilman vakuusia koodilla [30184] 7,9% vuosikorolla.

Hakusisään 3000€
-normaali kk. tulot
-as.ja -autol. velkaosuus mukaan


Ja 2pv. kulutua viesti:
Hakemasi Sinunlaina-luotto on alustavasti hyväksytty ja velkakirja postitettu.
Palauta velkakirja 30vrk:n aikana takaisin.
Avasin kirjatun kirjeen mukavilla fiiliksillä.

``Emme voikaan tarjota sinulle hakemaasi luottoa.Voimme sensijaan tarjota Sinunlainaluottoa,joka on tarkoitettu juuri sinulle pienelle lainasummalle ja lyhyelle maksuajalle.3000€/24kk.

Viitekorko 1kk 0.129
Korkomarginaali 24.80%
Annuiteeti 160€/kk
Tod. vuosikorko 27,80%
Maksettava kokonaismäärä 3903€

Liitä mukaan kopio(kuva) henkkareista ja tilinauhan erittelyosa verotodistuksesta.

Päätökseni:

Meinaan täst`edes liittää heidän lähettämiinsä mainospaluupostikuoreen :








n. 1 DL verran omaa haisevaa paskaani.

10

8672

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • AA.SI

      Kato , ne teki " aasat"

      • nordax30000

        "Haku sisään 3000€"
        Siis haitko 3000€ ja sait 3000€ vai mitä en nyt ymmärtänyt?
        Meille myönnettiin sieltä vuosi sitten koko 30 000€ mitä sieltä on mahdollisuus saada. Kaksi hakijaa siis.


      • wrtjwu
        nordax30000 kirjoitti:

        "Haku sisään 3000€"
        Siis haitko 3000€ ja sait 3000€ vai mitä en nyt ymmärtänyt?
        Meille myönnettiin sieltä vuosi sitten koko 30 000€ mitä sieltä on mahdollisuus saada. Kaksi hakijaa siis.

        Et tainnut lukea koko juttua? Ensin alussa luvataan lainaa 7,9% korolla ja sitten myöhemmin kerrotaankin että korko on 27,8%.


      • nordax 30000
        wrtjwu kirjoitti:

        Et tainnut lukea koko juttua? Ensin alussa luvataan lainaa 7,9% korolla ja sitten myöhemmin kerrotaankin että korko on 27,8%.

        Niin juu aivan totta, luin huonosti.


    • huijauksen makua?

      No kyllä
      -hain lainaa alkuperäistarjouksella nettilomakkeella 7,9% korolla.

      (eikö nykyaikana mainos olekaan sitova?)

      -mutta lainaehdot muuttui matkalla,vaikka tekstiviestissä luvattiin alustava lainahakemus hyväksytyksi.

      -kirjatussa kirjeessä olikin muuttunut oleellisesti kiskontakorkoiseksi.

    • Pähkäilijä

      Ehkä olisit saanut luvatulla korolla, jos olisit hakenut mainostettua 10 000€:n summaa...???

    • mainostaihmetellyt

      pitää lukea aina ne pienet tekstit .Noita mainoksia on tippunut monelle ja ihmetelty on sitten luettiin se pieni teksti jota on tosipaljon toisella ppuolen paperia
      Aivan huijausta koko juttu olet heikoilla jos lainaa otat muuttavat suunnitelmia moneen kertaan ja maksuaikaa ym etkä voi tehdä mitään ja jos maksat lainan pois ennen silti et pääse irti sopimuksesta eli joudut maksaan edelleen tyhjästä lisää ihmettelen kyllä koko juttua outo systeemi on . Joku voi mennä lankaan toivotaan että ihmiset huomaa että toi on ihan huijausta ja korot nousee vain ja epäselvää muutenkin koko pöpinä Kerran se on jo lopettanut nyt sitten tarjoilee lainaa taas suomalaisille uudelleen huijausta huijausta siltä näyttää .
      Mä heitin roskiin jos tarvii joku lainaa niin sitä saa sitten ihan suomalaisesta rahoitusyhtiöistä tai suomalaisista pankeista tottakai .
      Kannattaa siis aina jättää huomiotta ja roskiin sellaiset tarjoukset jotka näyttää uskomattoman hyviltä liian helpoilta ja kannattaa lukea tarkkaan ettei tuu huijatuksi ja ottaa selvää muutoinkin . Älkää menkö tuollaisiin mukaan ja kertokaa neuvokaa varsinkin vanhuksille ja muillekin tutuille .

    • EI herttinen sentään

      Miten huonosti pitää ylipäätään hoitaa omat asiat, että joutuu kerjäämään luottoa jokaiselta, joka sattuu kiskurikorollla laittamaan postiluukustasi jotain alas?????

      HÄPEÄISIT AIKUINEN IHMINEN! AINA PITÄÄ OLLA VARARAHASTO JA VÄHÄN SIVUSSA OSAKKEISSA RAHASTOISSA JA KIINTEISTÖISSÄ!

    • ei kiitos

      Varmaan halpa korko tuossa 30000 lainassa, yök. Huuhaa lainoja nuo on niinkuin muutkin paskat.

    • 15+14

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ei se mene ohi ajan kanssa

      Näin se vaan on.
      Ikävä
      130
      2235
    2. Ajattelen sinua nyt

      Ajattelen sinua hyvin todennäköisesti myös huomenna. Sitten voi mennä viikko, että ajattelen sinua vain iltaisin ja aamu
      Ikävä
      26
      1918
    3. Vaistoan ettei sulla kaikki hyvin

      Odotatko että se loppuu kokonaan ja avaat vasta linjan. Niin monen asian pitäisi muuttua että menisi loppu elämä kivasti
      Ikävä
      12
      1479
    4. Yritys Kannus

      Mää vaan ihmettelen, julkijuopottelua. Eikö tosiaan oo parempaa hommaa, koittas saada oikeasti jotain aikaiseksi. Hävett
      Kannus
      12
      1327
    5. Olen huolissani

      Että joku päivä ihastut/rakastut siskooni. Ja itseasiassa haluaisin, ettei hän olisi mitenkään sinun tyyppiäsi ja pitäis
      Ikävä
      70
      1231
    6. Oletko täällä mies?

      Mitä mietit? ❤️ varmistan vielä, että onhan kaikki ok meidän välillä?
      Ikävä
      93
      1048
    7. Mies kadonnut

      Kukas siellä kolarissa on kadonnut
      Kolari
      17
      957
    8. Eikö ole jo ihan sama luovuttaa

      Meidän suhde ei ikinä toimisi.
      Ikävä
      88
      913
    9. Kuin sonnilauma

      Taas on Virkatiellä kova meteli keskellä päivää. Ei siinä kyllä toisia asukkaita yhtään ajatella. Tullaan yhden asuntoon
      Kuhmo
      17
      800
    10. Syrjintäskandaali Lieksan kaupungin johdossa

      Ylen valpas toimittaja kirjoittaa: Lieksan kaupunki kieltäytyi hyväksymästä Vihreiden venäläistaustaista ehdokasta Lieks
      Lieksa
      115
      741
    Aihe