Vituttaa olla köyhä, jos rahaa ei ala tulemaan otan väkisin! Kyllä Suomi on paska maa, täällä köyhillä ei ole mitään ihmisarvoa!
Rahaa perkele!
Tämä pitää!
396
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
lasketko köyhät ihmiset ja työtävieroksuvat elämäntapatyöttömät jotka ovat työhaluttomia samaan kastiin.... älä viitsi... sinä tunnut olevan se työtävieroksuva.... älä halveeraa vähävaraisia vertaamalla heitä itseesi.
Yhteiskunnan vitsaus on surkea hallinto, joka sallii ns. veromanipuloinnin. Siis isolla tulossa pääsee helposti alle 20% veron vaikka pikku liksasta menee sellanen 30%. Progressiivisuus toimii päin pyllynaukkoa. Pääomatulo pitäs ehdottomasti poistaa tai laskea suoraan normaalin liksan lisäksi. Se kuuluisa omaisuusvero, joka ei muka tuota mitään, pitäs palauttaa.
Mutta, MINNE HIIVAAN katoaa kaikki se miljaardimäärä jota lainataan??? Hallitus ei myönnä TÖPÄNNEENSÄ, kun tunkee rahaa huuhaa hommiin. KUKA herroista vetää VÄLISTÄ miljoonia vuosittain????
Kansanedustajat pitää saada TULOSVASTUUSEEN, jos siis töppää pää pölkylle. PAHIMMAT säätäjät pitää EROTTAA ja poistaa ns. sopeutusraha = ikuinen eläke. Nyt päättäjillä ei ole mitään vastuuta ja tässä mennään. Samat Iket yms huijarit istuu vuosia ja vuosia.
Vika on siis meissä, jotka äänestää tai ei edes sitä viitti. Soronoo, made in finland menee nurin, ei pelasta suuppercellit tai rooviot. Talvivaaran ISO lasku tulee piakkoin ja LAINAA tarvitaan taas. CCCP oli fiksumpaa väkeä täys vaikka eka avaruuteen pääsivätkn ja USA pelkäs oikeesti.
Kossu kiskalle ja elämä hymyilee??
Vallankumous, se ainoa keino saada kapitalisteilta rahat. Tarvitaan joukkovoimaa, ei yksittäistä uhoamista. Liittykää kommunistiseen puolueeseen.