Emmerdalessa on helppoa tämä ammatinvaihto laidasta toiseen.Eli karkkitehtaan pakkaajasta vaatesuunnittelijaksi.Näppärää.
Rozista vaatesuunnittelija
14
224
Vastaukset
- näin se menee
Tai sitten tilapäistyöstä koulutustaan vastaavaan ammattiin. Niin kuin moni Suomalais nuorikin joutuu tekemään ammatillisesta koulusta valmistuttuaan.
- ura-kura
Miksei Gennie päässyt pestiin. Hänhän suunnittelee koko garderoobinsa sisälmykset.
Koko urakierto sarjassa on lähinnä naurettavaa.- ura-kura
emme-lotta kirjoitti:
No hakiko hän sitten kyseiseen pestiin? Ei ja siksi ei päässyt kyseiseen pestiin.
Ajattelinkin vain järjellä.
ura-kura kirjoitti:
Ajattelinkin vain järjellä.
Joo, ymmärsin kyllä. Emmerdalessa on paljonkin asioita, mitä ihmiset pohtii. Eivätkä ne asiat aina mene niin, miten me ihmiset ajattelemme asiaa järjellä. Gennie tosiaan olisi ollut omiaan kyseiseen hommaan. Nyt ilmeisesti vain piti saada Roz pois ruudusta jollain tekosyyllä.
Alunperin ihmettelin tuota, miksi Roz muutti mukamas Hollyn perheen luo asumaan. Hänellähän oli itsellä iso asunto, ei tosin oma kait, vai oliko se hänen isänsä asunto. Mielestäni jotenkin todella outo juonikuvio.
Mut kuka on sitkee, niin Eric. Ollut ainakin antiikkihuijari, kuntosalin pitäjä, vaatepajan pitäjä ja nyt b&b:n isäntä. Nii, ja valtuutettu.
Eric on tosiaan ollut monessa mukana, mutta tuota kuntosalin pitoa en muista. Onko se ollut ennen antiikkihuijariuraa?
emme-lotta kirjoitti:
Eric on tosiaan ollut monessa mukana, mutta tuota kuntosalin pitoa en muista. Onko se ollut ennen antiikkihuijariuraa?
Hän perusti muistaakseni sen meidän aikaa vuosituhannen ihan alussa, jolloin hän jo teki antiikkikauppaa (tai oli tehnyt). Kuntosalista ei monessakaan jaksossa puhuttu.
eastender kirjoitti:
Hän perusti muistaakseni sen meidän aikaa vuosituhannen ihan alussa, jolloin hän jo teki antiikkikauppaa (tai oli tehnyt). Kuntosalista ei monessakaan jaksossa puhuttu.
Ahaa, olikohan se vielä niitä aikoja, kun en sarjaa seurannut. Tai mikäli seurasin, niin se ei vaan jäänyt mieleeni. Kiitos asian valaisusta. Aloin seuraamaan sarjaa silloin, kun Mandy ja Paddy vihittiin. Ja Chris joutui oman velipuolensa vangitsemaksi.
emme-lotta kirjoitti:
Ahaa, olikohan se vielä niitä aikoja, kun en sarjaa seurannut. Tai mikäli seurasin, niin se ei vaan jäänyt mieleeni. Kiitos asian valaisusta. Aloin seuraamaan sarjaa silloin, kun Mandy ja Paddy vihittiin. Ja Chris joutui oman velipuolensa vangitsemaksi.
Mahdoit pari-kolme kuukautta liian myöhään liittyä "Emmerdale-seurakuntaan" kyseiseen asiaan liittyen. Itse ollut koukussa muistaakseni tammikuusta 00. Se jäi myös mieleeni, kun Mandyn ja Paddyn rakkauden alku vei koko jakson ilman muita henkilöitä ja tapahtumia.
Niinpä, Emmessä on joku pitänyt jopa second handiä/kirpparia - juurikin Mandy.
- nyyyyyh
Offtopic, mutta Rozia tulee kyllä ikävä. Kahden viikon sisällä jo neljä kaunista naarasta on jättänyt sarjan. :(
- katsoja...
Usein käy niin, että tuottajavaihdoksen seurauksena useampi näyttelijä saa lähteä kun heidän sopimustaan ei uusita. Uudella tuottajalla kun on omat visionsa siitä mihin suuntaan haluaa sarjaa viedä ja mistä hahmoista haluaa eroon.
Muistaakseni jostakin luin että Rozin näyttelijä olisi halunnut jatkaa sarjassa, mutta hänen sopimustaan ei uusittu.
Muistaako kukaan Chez Marlonia? Välillä ihmettelen, että jätkä on vetänyt oikeaa ruokaravintolaa kyläpahasessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Alle 15 oli
Arvasi että lapsi asialla hallin palossa. Surullista. Mutta jos osaa/kykenee käyttää tulentekovehkeitä niin pitää osata481656Riikka Purra: työttömät tulee velvoittaa töihin
Purra panisi työttömät tulevaisuudessa työskentelemään sosiaaliturvan saamiseksi, koska työllisyysaste ei muuten näytä l3161459Mikä on kaivattusi ihanin ja ärsyttävin piirre?
Ja onko hän mies, nainen ja muun sukupuolinen? Mies. Huomaavaisuus. Kiireisyys. Joskus voi rentoutuakin.1021456- 1091175
- 221163
- 681123
Näin Ellen Jokikunnaksen Ralph-poikaa suojellaan julkisuudelta - Katso tuoreet kuvat Italiasta!
Ellen Jokikunnas ja Jari Rask ovat Ralph-poikansa kanssa kakkoskodissa Italiassa. Mukana on myös Unelmia Italiassa -kuva171107- 751051
Heh, persut = vassarit = 10,0 %
Minja tuli nyt jo Riikan rinnalle, sitten alkaa tekemään kaulaa. Molemmilta kympin arvoinen suoritus! https://www.hs.f181955Paula Koivuniemi täyttää tänään 78 vuotta! Sydämelliset onnittelut!
Paula Koivuniemi, tuo suomalaisen iskelmän ikoninen artisti, täyttää tänään 78 vuotta. Muutaman vuoden estradeilta pois40886