Saako Chervolet pakun kilvittettyä siten, että ohjastamiseen riittää B-ajokortti. On se vaan niin paljon makeampi kuin nämä europakut, jotka on lähes aina dieseleitä. Myös oikea automaattiloota kuuluu pakettiin. Ei ole onneksi 50 tkm ssä hajoava DSG
Chevy Van Starcraft
19
1918
Vastaukset
- Muuten hyvä, mutta
Se on vm.1990. Tarkoitin lähinnä 2010-uudempi. Luja se on kyllä tuokin, mutta liian iäkäs.
- Ei tuoda
Muuten hyvä, mutta kirjoitti:
Se on vm.1990. Tarkoitin lähinnä 2010-uudempi. Luja se on kyllä tuokin, mutta liian iäkäs.
Uusia ei ole tuotu Suomeen. Aiotko hakea Saksasta? Eivät ole mitään halpoja sielläkään.
- tuodaanpas
Ei tuoda kirjoitti:
Uusia ei ole tuotu Suomeen. Aiotko hakea Saksasta? Eivät ole mitään halpoja sielläkään.
Niitä tuo Tamperelainen autoareena sekä joku mäntsäläläinen firma. Ja uusia ovat
- Kelpo Mies
Kyllä GMT601-alustaisista Chevrolet Express Vaneista löytyy 1/2-tonninen versio, mallimerkintä on 1500. On umpikylki- ja penkkiversiona ja tämän painoluokan vani on ajetavissa B-lisenssillä.
- Hinnat?
Minkä hintaisia nämä ovat ja toimiiko takuu? Voisi kiinnostaa minuakin. Ei oikein Pösö-Hiaset herätä luottamusta tai omistamishalua.
- Tässä on
Hinnat? kirjoitti:
Minkä hintaisia nämä ovat ja toimiiko takuu? Voisi kiinnostaa minuakin. Ei oikein Pösö-Hiaset herätä luottamusta tai omistamishalua.
Hinnat Alkaen-malli: http://www.autoareena.com/index.php?p=2
61900. On muuten halvempi, kuin suomessa koritetut Tranporterit yms. - Herkules
Tässä on kirjoitti:
Hinnat Alkaen-malli: http://www.autoareena.com/index.php?p=2
61900. On muuten halvempi, kuin suomessa koritetut Tranporterit yms.komia auto vaikkei osu minun budjettiini
- upatuuno
Ei noin isoa laivaa kannata bensana ostaa. Mitä lie käytännön kulutuslukemat?
- saahan sen myös
6,6 litraisena Turbodieselinä, jos joku on niin köyhä, ettei raski V8-bensaa laittaa, niin onneksi dieselissä on 1,6 litraa suurempi iskutilavuus (5,0/6,6).
- Daiju
Vanin bensakone, joka on siis 5,3 litrainen (ei 5,0), toimii myös RE85 litkulla, jolloin kulut per 100km ovatkin huomattavasti pienemmät. Siksi joku ottaisi sen bensan...
- Transit-mies
Monenlaisilla paskarattailla sitä on tullut ajettua, mutta viimeiset pari vuotta Chevy Vanilla oli kyllä pohjanoteeraus.
Jenkki Vanit ei ole oikeita pakettiautoja ollenkaan. Jotain lihavamman ihmisen henkilöautoja ehkä. Muutenkin ominaisuuksiltaan aika lapsellisia ja varsinkin Astrot on pikkutyttöjen mopoautoja.
Oikein hävettää huudattaa jotain automaatti Vania kaupungissa liikennevaloista lähtiessä, kun kaikki Micrat ja muut painaa ohi - Kelpo Mies
Pienestä se häpeän tunne sinullekin tulee. Ja Transit-miehen häpeä kasvaa tiedosta, että Astroon voi lastata kyytiin seitsemän henkilöä matkatavaroineen ja perään 3000 kg vetopainoa, ja silti mennään entiseen malliin.
Siinä rupeaa jo transiitit polvistumaan.
Mutta niinhän se on, vika on aina autossa, ei sen käyttäjässä. - kfkf
Paljonko tällaisilla on kokonaismassaa? Ihmetyttää kun myös 1500 :ia on kuorma-autoja esim. http://www.nettiauto.com/chevrolet/express-1500/7824467
Muutamaa uutta ajanut. On ne vaan kivoja ajaa. - Kiva-Auto
Alunperin 1500- eli ½-tonnisen version kokonaispaino on alle 3500 kg. Suomeen tuotaessa näihin laitetaan jotain lisäpainoa, että ne saadaan rekisteriin verottomana kuorma-autona, jolloin niillä ei myöskään ole vuosittaista käyttömaksua.
- guapo100
halvemmaksi tulee ajaa c1 ajokortti
- A.TT
Paljonko sille tulee hintaa, kun on jo B-kortti?
- 800e
Onhan silläkin hintaa.
- Nolohimmeli
Chevar tuntee pimeässäkin saunatuikunhimmeistä valoista. Oikeasti onko niissä kuuden voltin laturit lhöty kahdentoista voltin polttimoa ruokkimaan kun käyttävät verkkovirtanakin sataakymppiä?
Luottamus chevyn laatuun on nyt parempi kuin kertaakaan kolmeenkymmeneen vuoteen nyt kun chevyjen valmistus ja suunnittelu on siirtynyt pohjois-koreaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1938696
En löydä sinua
En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k264858- 504308
- 623867
- 513246
- 503060
Miten mä olisin
Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.542790Ne oli ne hymyt
Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä262716- 432511
Anteeksi kun käyttäydyn
niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv422415