TI-halleja, joissa pääsee auton alle

Tarvittais nyt sellanen TI-halli, jossa pääsee auton alle, mutta EI nosturia, vaan nimenomaan sellainen monttu. Renkaiden on oltava tukevasti maassa. Mistä sellainen TI-halli pk-seudulta?
62043
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Taitaa olla melko harvassa, ei hajuakaan missä voisi olla.
Taitaa olla niitä5--60 luvun aikaisia jos löytyy jostain.
Onhan niitä nostureita jossa auto seisoo renkaitensa varassa.

Äänestä
  • Satutko tietää mistä löytyy sellasia missä auto on tosiaan renkaiden varassa....?

    Äänestä

  • Vickyss kirjoitti:

    Satutko tietää mistä löytyy sellasia missä auto on tosiaan renkaiden varassa....?

    en, mutta varmasti helpompi löytää kuin öljymontullisia.

    Äänestä

  • Vickyss kirjoitti:

    Satutko tietää mistä löytyy sellasia missä auto on tosiaan renkaiden varassa....?

    Neste Tikkurila, ainakin aikaisemmin oli ajosilloin varustettu nosturi. En ole käynyt katsomassa tämän hetken tilannetta, mutta soittamalla asia selviää. Siinä laitetaan varmistustanko estämään nosturisillan alas putoaminen, eli turvallinen se ratkaisu on.. Rasvamonttuja ei ole kuin tv-mainoksissa;)

    Äänestä

http://www.spinneri.fi/kuvat/TI-hallit_web.pdf
SUOMEN TEE-SE-ITSE HALLIT - Spinneri Magazine
www.spinneri.fi/kuvat/TI-hallit_web.pdf‎

Googletus löysi heti tälläisen listan, tuosta voisi kysellä tai mennä kattoo.
Voisitko kertoa tänne jos satut löytämään sellaisen niin olisi varmaan
monille muillekin kiva tieto.

Äänestä

Aikamoista hajontaa hinnoissa............

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vickyss kirjoitti:

Tarvittais nyt sellanen TI-halli, jossa pääsee auton alle, mutta EI nosturia, vaan nimenomaan sellainen monttu. Renkaiden on oltava tukevasti maassa. Mistä sellainen TI-halli pk-seudulta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu