SKP on osa kansainvälistä kommunistista liikettä !

Ikuinen totuus !!!

10

105

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sanlu

      Ei millään pahalla mutta voisitteko kertoa ohessa millaisia saavutuksia samana vuonna kapitalismi sai aikaan jossakin maassa.

      • Ole niin ystävälline

        ja kerro.


      • Miten se
        Ole niin ystävälline kirjoitti:

        ja kerro.

        eli kapitalistien tekemiset jossain päin maailmaa liittyy avaukseen? Täsmentäisitkö?


    • Rakkaat toverit !

      Opiskelumme kommunismin rikkaan menneisyyden kanssa jatkuu;

      http://www.youtube.com/watch?v=91E_5etpJU8


      Muistakaa opiskella, erityisesti rakkaiden tovereiden tulee opiskella ja siten syventää syvää tietämystämme sosialismin suuresta humaanista luonteesta ja kehitysnäkymistä.

    • usapommi

      Löytyiskö arkistosta Usan suorittamasta Vietnamin pommituksesta kuvia. My Lain kylän pikkutyttö on riipaiseva kuva. Tyttö sai päälleen osan napalm-pommia.
      Vietnamista saa edelleen vastasyntyneistä kuvia. Siellä syntyy joka viikko epämuodostuneita lapsia. Miksi?
      USA käytti sodassa 1962 - 1975 maailmanhistorian ennätyksen kemiallisia pommeja ja joiden vaikutukset jatkuvat vielä sukupolvia. USA ei ole suostunut dollarillakaan korvaamaan aiheuttamiaan kärsimyksiä.

      • Tuo tappelu Vietnamissakin oli kommunistien syytä, ne kun halusivat vallata koko Vietnamin ilman vapaita vaaleja vallankumouksen tietä. Ilman sitä sinne olisi tuskin jenkkejä edes mennyt ainakaan samassa tarkoituksessa. Voitte siis komut olla tyytyväisiä kun nekin uhrit menevät teidän tilillenne kuten kymmenet miljoonat muutkin.

        Vapaaseen demokratiaan kun eivät hyökkää kuin komut kateuksissaan.


    • RAKKAAT TOVERIT !

      Tämänkertaisen opiskelumme loppujakso on tässä;

      http://www.youtube.com/watch?v=33m6LFqjMxo

      Rakkaat toverit, opiskelkaamme ahkerasti ja lujasti rakkaan kommunistisen liikkeemme kaikenkattavaa historiaa. Historiaa joka ei jätä ketään kylmäksi.

      OPISKELUINTOA !!!

      • Kattokärpänen.

        Viimeisessä jaksossa on mielenkiintoisia valokuvia yhden viimeisen komulin viimeisistä hetkistä. Tais kommari uskoa ettei ole mitään mahdollisuuksia kasata sitä paskaa mitä olivat ajatelleet. Viimeisissä kuvissa on toivo kommunismista kadonnut ihan kokonaan. No, tyhjän saa pyytämättäkin.


    • my lai

      Viimeisessä kuvassa vietnamilainen äiti synnyttää jalatonta lasta. Syynä amerikkalaisten kommunistien massiivinen sota Vietnamin kansaa vastaan. Kun urhoolliset vietnamilaiset olivat voittamassa USAn kommunistit ottivat armeijassaan käyttöön amerkikkalaisen Orange yhtiön kasvismyrkyt.
      Usan kommunistit myrkyttivät Vietnamin maaperästä laajoja alueita vuosisadoiksi.
      Kommunistiset Usan presidentit Lyndon Johnson ja Richard Nixon pitäisi takautuvasti laittaa sotaoikeuteen. Murhasivat miljoonia vietnamilaisia. Murhasivat myös Kamputseassa ja Laosissa.

      Jaa ettäkö USA ei ole kommunistinen.....mutta armeija oli ja murhasi.....eikö ollut.....mutta Vietnamin äidit itkevät silti.

    • avoin ikkuna

      No niin. Amerikan porvarihallitukset laittoivat Vietnamiin miljoonia kiloja pommeja, kemiallisia myrkkyjä ja muuta tappavaa.
      Vietnamin kansa ei lannistunut. Se voitti setä-samulin ja setäsamulin oli lähdettävä housut kintuissa karkuun.
      Kansa jatkaa rakennustyötä vaikeissa olosuhteissa eikä välitä tippaakaan suomalaisten uusnatsien vollotuksesta. Samoin Kuuba ponnistelee vaikeuksien kautta eteenpäin.

      Mikä on parasta? Maailma ei suomalaisten oikeistolaisten ponnistuksista huolimatta lähesty vähääkään kaasukammio-oppeja, rotuoppeja. Päinvastoin. Täkäläiset surkimukset jäävät surkimuksiksi, koska itse sitä haluavat.
      Suomi ottaa kuin ottaakin 500 Syyrian pakolaista. Määrä on pieni mutta hyvä alku solidaarisuudelle.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      843
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      698
    3. 35
      567
    4. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      565
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      46
      560
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      29
      552
    7. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      31
      540
    8. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      520
    9. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      517
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      35
      454
    Aihe