Vi...ksen kautta välinpitämättömyyteen

Tack Adjö

Harmitti viime keväänä. Harmitti vielä viikko sitten. No tein päätöksen, että en seuraa enää vieraspejejä mediasta mutta en myöskään mene enää hallille. Keksin muuta tekemistä. Sen parituntisen voi viettää lenkillä, kuntosalilla, kirjastossa. Ihan mitä tahansa mutta nyt loppui paskan seuraaminen.

Toivottavasti mahdollisimman moni ajattelee samalla tavalla. Ei näin voi olla. Edes SaiPa ei ole ryöminyt yli kymmentä vuotta peräkkäin. Jos TuTo nousee, TPS tulee luhistumaan lopullisesti.

5

119

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TuTo julettaa

      Sama muuten jalkapallossa. Håkans ja Inter vois antaa nyt Turun Pulla Sorsille kuoliniskun. Löisivät sellaisen stadionvuoktan päälle, ettei olis mahkuja maksaa. Tepsin futishan on köyhä kuin kirkonrotta.
      Samoin on toi jääkiekko. Hallivuokra vaan ylös niin Äbon Omat olisi kusessa. Poliittista taustapeliä TuTon hyväksi niin sillä keinolla päästäis mustavalkoisesta syövästä eroon.

    • I left the building

      Rahaa säästyy. Pysäköinti ja matsilippu. Kuppipari kahvia. Tuon verran säästyy.
      Elokuviin pääsee edullisemmin. CD-levy tai joku DVD/BluRay -elokuva. Aattelepa ite. Kumpi on miellyttävämpää: katsoa hyvää leffaa, kuunnella hyvää levyä kuin vaivautua HK-Areenalle katsomaan paskaa.

    • 15+9

      Olikohan se tepsin 2010 voittama Suomenmestaruus pelkkä vahinko?

    • TuTo nousee

      Oli.

    • TuTO nouse!

      TuTo tekee farmisopparin Jokereitten kanssa ja sen jälkeen kiinnostavaa kiekkoa Turussa pela TUTO!
      Parempia pelaajia ja voittavaa kiekkoa. Nyt pitää iskeä. TPS on ihan tuuliajolla. Johto , valmennus, juniorityö ihan ulapalla. Tuhotaan TPS nyt kun siihen on todellinen sauma.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Takaisin ylös

    Luetuimmat keskustelut

    1. Selvästi näyttää siltä, että SDP:n kannattajat hyväksyy kiusaamisen

      ja seksuaalisen ahdistelun, kun puolueen kannatus pysyy korkealla. Mitä tämä kertoo demari-äänestäjien moraalista?
      Maailman menoa
      174
      5008
    2. Kukka kuoli ja kukka tappo Kokkolassa?

      Ouluntiellä tapettu nainen torstaina kukka tappo?
      Kokkola
      15
      1630
    3. Kenen joukoissa Suomi seisoo maailmalla, jos SDP voittaa seuraavat vaalit?

      SDP on ainoa pohjoismainen sosialidemokraattinen puolue, joka edelleen kuuluu Sosialistiseen internationaaliin. Sitä ka
      Maailman menoa
      62
      1595
    4. Jos mies oikeasti haluaa sinut

      Hän ei ota riskiä että menettäisi sinut. Ei pienintäkään. Mies ei jätä vastaamatta viesteihin eikä pidä sinua epätietois
      Ikävä
      121
      1451
    5. Helena Puolakka laukoo suorat sanat Vappu Pimiän MasterChef -pestistä

      Vappu Pimiä on uusi MasterChef Suomi -tuomari. Kokenut keittiömestari ja ravintoloitsija Helena Puolakka laukoo suorat s
      Tv-sarjat
      9
      1303
    6. Ketä ehdotatte seuraavaksi kuntanne johtohahmoksi

      Ei ole teitä riitaisia kehityksen jarruja helppo yrittää kohti valoa ohjata. Siinä on teille pähkinä purtavaksi.
      Lappajärvi
      93
      1056
    7. Voiko ryyppäämisellä tienata elantonsa?

      Lassi Kuhlman on rappiostriimaaja. Hän kuvaa omaa päihteiden käyttöään pitkissä somestriimeissä. Katsojat voivat lahjoit
      Maailman menoa
      49
      1050
    8. Persuille 1,8 prosenttiyksikköä laskua. Keskusta meni ohi ja Vasl hengittää niskassa

      Erityisesti työväestö on hylkäämässä persut. https://yle.fi/a/74-20208249
      Maailman menoa
      297
      942
    9. Vasemmistoliitto menossa perussuomalaisten ohi!

      Keskustapuolue meni jo...
      Maailman menoa
      181
      901
    10. Hinduille tiedoksi

      USA Pressa sanoi '' kansakuntaa ei voi johtaa ilman Raamattua''. Tämä löytyy sitaateista. Raamatusta tulee kaikki julmu
      Hindulaisuus
      279
      757
    Aihe