Helposti mies saa ahdistelijan leiman otsaansa, kuten täällä Jyväskylän yliopistossa.
Tiettävästi moni on saanut pysyvän ahdistelijan leiman yhdestä kahville pyytämisestä, vaikkei tämän jälkeen ole naisia yliopistolla pahemmin edes katsellutkaan. Valitettavaa, että jo kahville pyytäminen on katsottu seksuaaliseksi häirinnäksi ja suoranaiseksi ahdisteluksi.
Tapauksia on tiettävästi täällä Jyväskylän yliopistossa ollut paljonkin pelkästään 2000-luvulla.
Lisäksi nykyään miesten tulee olla varovaisia!
6
363
Vastaukset 6
- Niin ja kun nuo
jutut leviävät, niin on kahville pyytäjästä tullut juoruämmien mielissä raiskaaja!
- MIx, mix?
MIx Jyväskylän yliopiston naiset pelkää miehiä ahdistelijoiks? Nehän on niin helv**in tumia naisia!!
Olen sisäpiiriläinen minäkin ;D- Siis...
...rumia!!!
- Jonna -89, JYU
Mielestäni flirttailukin on jo ahdistelua, vaikkei siitä kaiketi voi saada rangaistusta!?!?
- Yliopistosta
Jyväskylään ollaan perustamassa vankilaa ja kyllä tänne saa rakentaa monta vankilaa!
Yliopistossa miehestä tulee kauhea ahdistelija, jos hän pyytää naista kahville, sanoo 'moi' tai 'huomenta', erehtyy hymyilemään naiselle, nainen pelkästään kokee, että mies katsoo tissejä tai hanuria, mies on pervon näköinen jne.!- Yliopistosta
Ne minun tuttavani ovat mielestäni ihan komeita urheilijoita, mutta ahdistelijan maine tuli pelkästä kahville pyytämisestä tmv.!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 402566
- 521026
- 66911
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t53837Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää227773T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin10694Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️60664- 49634
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne81607- 65603