Hei Haavisto

Milloin saamme homokiintiöt valtionfirmoihin? Valtionlaitoksissa taitaa semmoiset jo ollakkin, ainakin ylessä, missä meitä on ihan kiitettävästi.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Kiitos kysymyksestä.

Minusta kysymys liittyy kiinteästi siihen, milloin saamme pysyvät heterokiintiöt lainvoimaisiksi. Homokiintiöongelma ratkeaa sen jälkeen kuin itsestään.

Äänestä

Sharia-lain mukainen rangaistus homoseksuaalisesta teosta.
- se on kuolemantuomio, Bahmanpour.

Homot on lainsuojattomia.
Kovat tuomiot kun kiinni jäävät.

Suomessa homot hyppivät silmille.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


viheräänestäjä kirjoitti:

Milloin saamme homokiintiöt valtionfirmoihin? Valtionlaitoksissa taitaa semmoiset jo ollakkin, ainakin ylessä, missä meitä on ihan kiitettävästi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu