OMG, ketjukolari

Lahdessa ketjukolari, tie jäinen
. Miksi ei ole suolattu? Ei kai autoilijoilta voi vaatia kelin mukaan ajamista. Suolaa ja lisää suolaa ja jos sitä ei ole tienpitäjä miljoona korvauksiin Ameriikan malliin.
573
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin, pitää osata ajaa ilman suolaakin! Ja vaihtaa talvirenkaat ajoissa. Tainnu pakussa olla kesänakit.
Suolaus pitäs kieltää kokonaan. Oppisivat ehkä ajamaan.

Äänestä

Kesä- tai kitkarengas kuskeilla lähtenyt autot lapasesta?

Äänestä
  • Uusimmassa Moottorilehdessä on artikkeli rengasasioista ja yhtenä otsikkona on, että ensilumi yllättää kolmasosan autoilijoista ja väärät rengascalinnat aiheuttavat yli 60 000 vaaratilannetta.
    Kyllä toiset ovat tyhmiä, ei voi muuta sanoa.

    Äänestä

  • Aivan, nastarenkailla ei ole niiden keksimisen jälkeen ajettu yhtään kolaria. Ja jos onkin, sen on aiheuttanut kesä/kitkarenkailla ajava. Sen takia nastat pitäisi saada pakollisiksi vuoden ympäri. Näin täällä ei tapahtuisi yhtään kolaria.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


autoilijat syyttömiä kirjoitti:

Lahdessa ketjukolari, tie jäinen
. Miksi ei ole suolattu? Ei kai autoilijoilta voi vaatia kelin mukaan ajamista. Suolaa ja lisää suolaa ja jos sitä ei ole tienpitäjä miljoona korvauksiin Ameriikan malliin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu