Olen, jos naurua ja hymyä olen aikaan toisille saanut. Vaikka sitten omalla kustannuksella.
:)
iloinen
3
144
Vastaukset 3
- klovnin maailma
Olen paljon iloa, tyrskimistä osakseni saanut
tahtomattani. Mitäpä mä pellen habitukselleni voin
Sen kanssa on vain elettävä, kuin elinkautinen vanki ajattelisi.
Enimmäkseen totinen look. Virka-ajan jälkeen ehkä hymy kylppärin peilille.- jatkakaa
jos joku pellenä pitää niin pitäköön, en kuitenkaan omasta mielestäni pelle ole. Se on vain sen toisen luoma roolikäsitys minusta.
- papa dok
jatkakaa kirjoitti:
jos joku pellenä pitää niin pitäköön, en kuitenkaan omasta mielestäni pelle ole. Se on vain sen toisen luoma roolikäsitys minusta.
Eteläisellä pallonpuoliskolla auringon radan korkeus vastaa vapunjälkeistä aikaa Suomessa. Syytä iloon.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 851295
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella
Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä31945Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?
Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk19805- 46639
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.13620Kuka oli kuskina
Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?13607Nythän todellisuus on kuitenkin se
että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja181592Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..
Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita123580- 28498
Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.39488