Kokoomus eliminoi FB-sivustoja

Ainakin 2 Kokoomusta ja Kataista vastustavaa sivustoa on poistettu
FB:sta 1.-2.11.2013 aikana.

Ei Kataisen Suomelle -sivusto oli aktiivinen ja sillä oli tuhansia kannattajia.

Tässä linkit, jotka eivät enää toimi ... Ainakaan minulla ...



Ei Kataisen Suomelle

http://www.facebook.com/#!/pages/Ei-Kataisen-Suomelle/116752788412478


Kataiselle kenkää

http://www.facebook.com/#!/pages/Kataiselle-kenkää/186802818039313
8106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Samanlaista Kokoomuslaista yksisilmöäisyyttä on myös verkkolehti Uuden Suomen sivuilla.

Asiallisesti jossin kriittisesti Kokoomuksesta ja sen ministereistä kirjoittelevat nimimerkit saavat Uudesta Suomesta häädön.

Yleisselitys ulosheitolle on "palstan sääntöjen rikkominen". Asiaa ei kuitenkaan tarkemmin eritellä tai selitetä, että mitä viestiä tuo rikkominen tarkalleen koski.

Niklas Herlin sai oman kivan Kokkari-äänitorven itselleen tuosta Uudesta Suomesta. Kivaa levitellä haukkumansa edesmenneen isän ja firman perintörahoja tähän kokoomusvalistukseen.

Äänestä

Kokoomukselle on annettu äänestäjien toimesta liikaa valta, tai se on onnistunut vaalivilpissä erinomaisesti. Koska puolue edustaa puhdasta diktatuuria, on vallan käyttö ja kansalaismielipiteiden sensuuri Suomessa samalla tasolla kun se oli Natsi-Saksassa 1940-luvulla.

Äänestä

Mikä olisi sellainen puolueeton taho, joka voisi lopultakin tutkia nuo Tieto-Enatorin ääntenlaskentaohjelmistot?

Venäjä tai USA kykenevät noin vain amrssimaan Suomessa Ulkoministeriön koneille, kännyköihin, presidentin puhelinkuuntekluun jne.

On se nyt täysin typerää ja sinisilmäistä olettaa että samat tahot, ja vielä pienemmät kotimaisetkin tahot ja puolueiden ulkomailta värvätyt IT-hakkerit eivät pääsisi sisään Tieto-Enatorin järjestelmiin.

Minä en luota että edes vuoden 2011 vaalilaskenta oli rehellinen, enkä varsinkaan luota siihen tällä hetkellä, tulevia 2014 EU-vaaleja silmällä pitäen.

Äänestä

Tämä on huijaussivusto: mywot.com / scorecard research, googlatkaapa vaikka tätä ja lukekaa faktat. Kannattaa blokata suoraan palomuurista kaikki yhteydet tähän.

Äänestä

Nyt on saatu 1 uusi sivu pystyyn! ✿

Tässähän pitää sitten aktivoitua ihan kunnolla, kun täälläkin tapetaan jo ilmaisunvapaus!

“On näköjään ilmestynyt uudestaan tuo Kataiselle kenkää uudella nimellä Kenkää Kataiselle: “

https://www.facebook.com/pages/Kenkää-Kataiselle/264861073649050?fref=ts

Äänestä
  • Näin tuhansien kansalaisten sananvapaudelle näytettiin keskisormea. Se on vallan väärinkäyttöä. Vaadimme Facebookia palauttamaan ko. sivustot.

    Ei ko. sivustojen poisto tee loppua kansalaisten aktiivisuudelle, käy ehkä päinvastoin.

    Äänestä

Kokoomuslaiset pyörivät netissä siivoamassa kritiikkikirjoituksia Natosta ja presidentti Niinistöstä.

Äänestä

Sivustojen ylläpitäjät päättävät siitä, mitä sivuilla saa julkaista. Ei siinä ole muilla nokan koputtamista.
Jos haluaa mainostaa tai muuten viestiä oman halunsa mukaan, pitää perustaa omat sivut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vääryys kasvaa! kirjoitti:

Ainakin 2 Kokoomusta ja Kataista vastustavaa sivustoa on poistettu
FB:sta 1.-2.11.2013 aikana.

Ei Kataisen Suomelle -sivusto oli aktiivinen ja sillä oli tuhansia kannattajia.

Tässä linkit, jotka eivät enää toimi ... Ainakaan minulla ...



Ei Kataisen Suomelle

http://www.facebook.com/#!/pages/Ei-Kataisen-Suomelle/116752788412478


Kataiselle kenkää

http://www.facebook.com/#!/pages/Kataiselle-kenkää/186802818039313

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu