Kysyin Samuel Korhoselta, hänen kaste

* käsitystään s.postilla, ja kun saan vastauksen, kirjoitukset jää palstalle, jos kaste on uskovien kaste upottamalla, ellei ole poistan kaikki hänen materiaalinsa , mitä on poistettavissa.
5111
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Oletko sinä seriffi?

Äänestä

Korhonen on luterilaisen kirkon pappi ja SLEY:n piirivastaavana. En ymmärrä, miksi lähteä nimenomaa häneltä tivaamaan kasteasiaa. Korhonen ei ole helluntailainen, eikä muidenkaan vapaiden suuntien jäsen. Miksi et olisi suoraselkäinen ja soittaisit suoraan asiasta, jos se niin vaivaa. Korhonen asuu samalla paikkakunnalla, kuin minä itsekin.

Äänestä

Sähköpostiviestien julkaisu on luvanvaraista touhua.

Äänestä
  • * Mitä sinä peku höliset ?

    Äänestä

MOHIS, mikset et helarisaarnaajalta kysy asioita

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mohikaani_27 kirjoitti:

* käsitystään s.postilla, ja kun saan vastauksen, kirjoitukset jää palstalle, jos kaste on uskovien kaste upottamalla, ellei ole poistan kaikki hänen materiaalinsa , mitä on poistettavissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu