jauhaa taas samaa skeida kaavaa eu huijauksesta:
http://www.iltalehti.fi/talous/2013110517688504_ta.shtml
http://www.iltalehti.fi/talous/2013110517688504_ta.shtml
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Emme saa unohtaa, et kepuliloiset (kesk) ovat vain kokkareiden sisarpuolue.
Muistelkaamme miten se viime "lama" menikään oikein? Useista kekkuliloisista tuli kertaheitolla monimiljonäärejä, kun kansalta (veronmaksajilta) sutkattiin rahaa mitä kummallisimpiin juttuihin.
Silloinen kepuliloinen pääministeri Vanhanen on nykyään verovapaissa säätiöhommissa, alà hyrri klaanit.
Vanhasella oli tosi valikoiva muisti, ei ollut esim, tietävinäään mitään esim. "nuorisosäätiön" hommista, sama juttu Novan rahoituksen kanssa (josta istuu vankilassa kepuliloisia vieläkin)
Kepuliloiset kusettaa. Äänestämällä heitä suosit salailua ja hyväveli/sisko systeemiä ja haluat nykyisen menon vain jatkuvan edelleen..
Kokkareet ja sdp ja kepuliloiset pelkäävät persujen valtaantuloa, nimittäin silloin tulee paljastumaan koko korruptio politiikka koko laajuudessaan, jota on harjoitettu viime vuosikymmenet.
Urpilaisen ja kataloisen kömpelö takaussopimuksien salailu on vain pieni pintaraapaisu tästä.