Dokumentti kommunistimurhaajista;
TV2-06.11-klo 22.10
671
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
kommunistien rikokset tuodaan esiin.
Kommunistinen yhteiskunta oli suljettu, salaava.
Länsimaisessa demokratiassa kommunistien rikokset tuodaan esiin.
Yks kommunistien agitaatiomuoto on hysteerínen valehteleminen. Eihän tietysti ne muuhun pystykkään 0,2%:n kannatuksella, hirvee huuto ja valehtelu päälle. Tuossa on jo historian lehtien suhinaa, samaa keinoa käytti aikoinaan jo bolseviikit, joita myöskin oli vain kourallinen, mutta huuto ja valehtelu oli kamalaa. No, historia sitten rankaisi komuleita ja kantoi paskasakin tunkiolle, kuten tiedämme. Nythän venäläisetkin ovat jo vapaita ja mm. matkustelevat ympäri maailmaa.
aloitus:
"Dokumentti kommunistimurhaajista; "
TV-dokumentti kertoi Indonesian kommunistien ja demokraattien joukkomurhista 1965 sotilasvallankaappauksen jälkeen.
Pääosaa dokumentissa esitti Penuda Pancasila, sotilaallinen yksityinen järjestö ja on verrattavissa suomalaiseen suojeluskuntaan tai Lapuan liikkeeseen tai AKS-seuraan tai IKL, jotka toimivat 20 ja 30 luvuilla. Indonesiassa oikeistolaiset menivät monin verroin pidemmälle kuin Suomessa. Suomessakin mainittujen järjestöjen tavoite oli eliminoida marxilainen työväenliike. Sodanjälkeisten asekätkijöiden tavoite oli myös estää aseilla kommunistien vaikutusvallan lisääntyminen.
Indonesiassa murhattiin kommunisteja tai niiden nimissä yli miljoona kansalaista 1965 -1966 ja PP oli hallituksen hyväksymä yksityinen murhajärjestö. PP:n elossa olevat edustajat kertoivat avoimesti kuinka kokonaisia kyliä tapettiin vanhuksista imeväisiin "kommunisteina". He myös kertoivat itse olevansa rikollisia, rikollisen bisneksen harjoittajia ja että kommunistien vaikutuksen kasvu olisi estänyt heidän liiketoimintansa. Sellaistakin tekstiä tuli että peltotilkun omistajalle sanottiin että anna maasi meille ja jos kieltäytyi, perhe kidutettiin ja ammuttiin kommunisteina.
PP:n edustajat sanoivat suoraan, että he ovat rikollisia ja bisnestä edistettiin joukkomurhilla.
He myös myönsivät että kommunistit eivät olleet pahoja vaan he. He, PP, olivat rikollisia ja murhaajia mutta että he olivat estämässä demokratiaa, joka olisi ollut haitaksi liiketoimille.
Yksi pp-läinen sanoi, että he valehtelivat tietoisesti kommunistit pahoiksi oikeuttaakseen heidän tappamisensa.
Aloitus valehteli ohjelman kertovan kommunistien raakuuksista. Raakuuksia tekivät porvarit. Aloittaja, avausten massapostittaja, kertoo "komuli on hullu" ja sitä rataa hitlermäiseen ja pp-läiseen tyyliin kommunisteista epäihmisinä alentaakseen kynnystä käydä heihin käsiksi.
Yksikään kommunisti Suomessa tai ulkomailla ei aseta kansanryhmiä tai puoluelaisia epäihmisiksi ja tuhottaviksi. Kommunistit käyvät ankaraa ideologista taistelua fasististen aatteiden leviämistä vastaan.
Miksi pp-läisten avoimuus? Järjestö on edelleen hallituksen suosiossa. Heidän tilaisuuttaan kunnioitti ohjelman lopussa hallituksen kulttuuriministeri.
Katsokaa kansalaiset järkyttävä dokumentti oikeistoporvarien raa'asta murhanhimosta.
Kommarit alkavat taas huutamaan "neuvostovastaista probagandaa", "vastavallankumouksellista" jne jne .... Naurua pukkaa:)))
No, toki ihmiskunta tietää mitä kommunismi ja kommunistit ovat. Sitä todistaa mm. Suomen vaalien tulos; kommunistien kannatus on 0,2% äänioikeutetuista. Joku kommari varmaan huutaa kohta, "valhetta, probagandaa, vastavallankumouksellista" jne jne...
Eivät huutaneet kommarit kun neukkulan vaaleissa vapaa demokratia tarkoitti sitä että voit valita yhdestä ehdokkaasta ketä äänestät vai äänestätkö ollenkaan. Jos jätti äänestämättä, vaikeudet alkoivat. Kommarit saivat usein liki 100%;n kannatuslukuja itselleen. Mistähän sitten löytyi se suuri porukka joka kantoi kommarit passkatunkiolle? Olivat varmaan ulkomailta tulleen probagandan uhreja ? No ei kai noille kommareille voi muuta kuin nauraa... tai itse asiassahan tilanne on se että ei kukaan välitä tuosta 0,2%:n porukasta. Ei viitsi edes nauraa...
Dokumentissa kerrottiin äärimmäisen oikeiston veriteoista ja tekijöiden mallinokset filmin tekijöille olivat karmeat.
Ihmiskunnalle dokumentti oli hyvä. Siinä näytettiin mihin ääriporvarit pystyvät. Dokumentin jälkeen suom. poliisi sekä 2 suomalaista keskustelivat, kuinka ihminen saattaa ryhtyä joukkomurhaajaksi eikä tunne omantunnon tuskia.
Johtopäätöksinä seuraavaa:
- Ensin pitää kiihottaa ihmisiä madaltamaan omaatuntoa tappamisessa.
- Tässä tapauksessa se oli natsityylinen propaganda marxilaisten synnynnäisestä epäihmisyydestä. Kommunistit olisivat aina pahoja ja "hyvikset" olisiat velvollisia heitä listimään. Natsipropaganda: Juutalaiset ovat syöpäläisiä.
Muutama palstaporvari käyttää täsmälleen samantyyppisiä argumentteja.
Jyväskylän kirjastoiskun jälkeen palstoille ilmestyi juttuja pahoista kommunisteista.
- Väkivaltakuttuuri edesauttaa tyhjäpäitä syrjäytyneitä ja jotka ovat helpompia värvättävissä "paholaisen" eliminoimiseen.
- Oikeistolaisten valehtelu, vahva peruste Indonesiassa, jolla luodaan tyhjästä viholliskuva ja rikollinen bisnes etenee joukkomurhien mukana.
Tämähän oli käytössä jo lännen suorittamien siirtomaavaltausten aikana. Ilkeät alkuperäisasukkaat vastustavat valkoisten bisneksiä mutta ovat epäihmisiä ja kelpaavat vain orjiksi.
Uusoikeisto-opit ovat vanhoja mutta yhäti demokratialle vaarallisia.