Olen 19-vuotias neitsyt-nainen ja seurustelen 24-vuotiaan miehen kanssa, jolla on ollut useampi kuin yksi nainen. Emme ole siis vielä olleet sängyssä. Mitä voisin esim sanoa tai tehdä hänelle seksin aikana?
Mistä miehet tykkää?
hoih
3254
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
”… esim sanoa tai tehdä hänelle seksin aikana?”
Ei missään tapauksessa mitään ennelta suunniteltuja ”vuorosanoja”
Olethan tietysti kertonut neitsyydestäsi.
Sanoa:
– jos tekee mieli
– miltä sinusta tuntuu
– mitä haluaisit kokeilla
– kysy kaikkea mikä kiinnostaa
tehdä:
– ole iloinen
– katso silmiin
– pussaile
– ota suuhun jos tykkäät siitä
– liiku (työnnä vastaan
– käytä pc-lihaksia jos osaat
Parasta unohtaa kaikki neuvot ja tehdä niinkuin hyvältä tuntuu. Älä teeskentele. äläkä esitä mitään. Heittäydyt vaan leikkiin mukaan nauttimaan.
Kyllä sinä tiedät, mitä sanoa, jos tykkäät miehestäsi. Ole oma itsesi ja jos tuntuu siltä, ettet voi olla, niin älä hyppää vielä sänkyyn. Et ole vielä yhtään vanha neitsyeeksi, jos ajattelet, että pitäisi jo päästä kokeilemaan seksiä.
Nääh, turhaan sä sitä pelkäät. Mihet on aina yhtä ulapalla kun ne saa :). Suutelu ja sen sellainen on ihan jees, mutta älä veuhdo edestakaisin holtittomasti, se kuulemma vie tunnelman. Onnea ekaan kertaan !