Jäi yksi virhe

Onnistunut 8.1 asennus takana, melkein. Langaton yhteys koneesta hävisi. Minulla on valokuituverkko, se toimii hyvin, Netgear langaton reititin ei vaan asennuksen jälkeen toimi. Langaton verkkoyhteys nkyy kyllä koneella. Olen kadottanut verkon kirjautumissanat
Yleensä Vapusella on ollut neuvot jotka toimivat?
3119
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

wlan salasana on joko siinä netgearissa tarrassa tai kysy siltä ketä on konfannut sen reitittemen tai sitten joudut käymään siinä purkissa laittamassa salasanan uusiksi jos sitä kukaan ei tiedä.

Äänestä

Eti Netgearista pieni kolo jossa lukee "Reset" ja paina sitä jollakin kapealla, kynä ei yllä kaikissa. Paina ainakin 30sek, ja sitten sammuta se ja käynnistä, ja näin sulla on toimiva wlan, eikä tarvi niitä hiton salalitanioita loitsuta.

Äänestä

Reitittimen resetointi ja sen jälkeen WPA2 suojauksen ja tarpeaksi hankalasan salasanan laitto.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mattieinari kirjoitti:

Onnistunut 8.1 asennus takana, melkein. Langaton yhteys koneesta hävisi. Minulla on valokuituverkko, se toimii hyvin, Netgear langaton reititin ei vaan asennuksen jälkeen toimi. Langaton verkkoyhteys nkyy kyllä koneella. Olen kadottanut verkon kirjautumissanat
Yleensä Vapusella on ollut neuvot jotka toimivat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu