mitähän tiililäntiellä oli eileen tapahtanut ku poliisit ja paloauto kerrostalojen pihalla klo 4yöllä ja kova pamaus kuului
mikähän tiililäntiellä
huolestunut
9
872
Vastaukset
- hush
Nuoret puhkoi auton renkaita.
- Keputtaaa
Joku kepulaanen päättänyt päivänsä.
- aki ja turo
Tais sen suuruurenhullun automiehen rengas puhjeta siinä tiileläntien ja rekitien risteykses.
- awaruusmiäs
se sputnikki avaruudesta putos sinne.
- kylläminätiedän87
seppo myllis räjäytti vanhan puutarhavajan paskaksi
- uteliasolen
kuka siinä asuu?
Jospa sielä jonkun ummetus laukesi.
Perkele kun ei enää asu tiililäntiellä, oliko sielä kerranki elämää?
- kantopommit
Ne Lummukkalaaset varmahan ampuu kantopommia.
Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk1275784Olen Päivi Räsäsen puolella
En oe uskovainen enkä kristillisdemograattikaan mutta onhan tuo naurettavaa laittaa Päivi syylliseksi omasta mielipit6933843SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit1273139Nuhteettomia edustajia
Korkein oikeus tuomitsi Päivi Räsäsen kiihottamisesta kansanryhmää vastaan Kansanedustaja Päivi Räsästä (kd.) vastaan no3452921"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1401981Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti181936Päivi Räsänen tuomittiin rikoksesta...
...kiihottamisesta kansanryhmää vastaan. Tuskin tajuaa silti vieläkään, että raamattu ei ole lakikirja. https://yle.fi/a7051894Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re261481Korkein oikeus antaa Räsäselle vastauksen klo 9. Varmaan vapautus
Miten veikkaat että Päiville käypi? Päivi pitää lehdistökonferenssin klo 9.30. Koko media on läsnä. 7 v taistelu on ohii4881479Meneekö Nanna Karalahden jumppafirma konkurssiin?
Loppuiko rahat Jeren pidätyksen myötä? Karita Tykkä hakee saataviaan lähes 60 000 e Että semmosta . . .2291181